До уваги водіїв: від сьогодні діють нові штрафи за порушення ПДР

Відсьогодні, 17 березня, починає діяти Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», який розрахований на істотне зменшення порушень ПДР водіями у нетверезому стані.

Цими змінами істотно посилюється відповідальність за порушення правил дорожнього руху, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківського апеляційного суду.

Тепер порушника можна притягнути до відповідальності протягом року з моменту вчинення правопорушення. Раніше цей строк становив три місяці, що в деяких випадках надавало можливість водіям уникати відповідальності за правопорушення.

Також з 17 березня 2021 року збільшуються розміри штрафів, зокрема:

  • штраф за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/год — 1700 грн;
  • штраф за керування автомобілем у нетверезому стані, за відмову від огляду, за передачу автомобіля особі у нетверезому стані – становитиме 17 тис. грн з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік, а за повторне впродовж року – 34 тис. грн з позбавленням водійських прав на три роки з оплатним вилученням транспортного засобу, за третій випадок протягом року – 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років із конфіскацією автомобіля;
  • штраф за втечу з місця ДТП – 3 400 грн з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1-2 роки або без такого.

ДО ТЕМИ: У Яремче автомобіль збив пішохода: потерпілий в лікарні

Внесені зміни в Закон легалізували використання поліцейськими технічних засобів відеозапису. При  проведенні відеозапису події свідків уже не потрібно. Законом дозволено зупинку транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, – йдеться у повідомленні.

Крім того, посилюється  кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі або середньої тяжкості тілесні ушкодження. Суд тепер не  матиме права звільняти таких водіїв від покарання ні за будь-яких умов й обставин, передбачено обов’язкове позбавлення волі від 3 до 12 років з позбавленням прав на керування автомобілем до 10 років.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм