Доторкнулись до історії: юні коломияни відвідали музей Небесної Сотні. ВІДЕО

Учні Воронського ліцею, що на Коломийщині, відвідали музей Небесної Сотні і музей Степана Бандери в межах проєкту “Пізнаємо історію разом” за ініціативи Олександра Шевченка.

Якщо про життя та подвиги провідника ОУН школярі зараз дізнаються лише зі сторінок підручників історії, то події Революції Гідності пам’ятають, пише Ратуша з посиланням на РАІ.

Не можу сказати, що чітко все пам’ятаю, але пам’ятаю, як по телевізору показували новини і неможливо було сказати й слова. Почали вбивати і це жахливо було, – каже учениця ліцею Галина Курган.

Але екрани телевізорів не можуть передати тієї атмосфери, яка панувала тоді на Майдані під час Революції Гідності, тож експонати музею Небесної сотні школярів неабияк вразили.

В цьому місці розумієш хто насправді патріот твоєї країни. Експонати досить прості, але ти розумієш що і до чого, вони вражають, – каже учень ліцею Владислав Максимчук.

ДО ТЕМИ: Родина з Прикарпаття облаштувала у старовинній хаті музей бойківської культури. ФОТО

Школярам також цікаво було дізнатись маловідомі факти про діяльність провідника ОУН Степана Бандери та вояків УПА. У музеї, який знаходиться в селі Старий Угринів Калуського району зберігають багато світлин та особистих речей Степана Бандери, а також його рідних та близьких.

Нам неодноразово у школі розповідали про нього, а сьогодні ми дізналися ще більше про його родину, сім’ю, де навчався і яким було його життя, – ділиться враженнями учениця ліцею Інна Марчик.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм