Дослідження, збереження, популяризація: чим цьогоріч дивуватиме Палац Потоцьких. ВІДЕО

Три роки тому Простір інноваційних креацій “Палац” урочисто відчинив двері для відвідувачів. Щоправда, через аварійний стан деяких приміщень оглянути тут можна не все.

За свою 350-літню історію головна садиба засновників Станіславова зазнала чимало змін та руйнувань, пише Ратуша з посиланням на Вежу.

140 років – це був палацовий період. Територія була закрита від людей, потім 200 років – це був військовий госпіталь при різних владах, теж була закрита від людей територія. Пізніше – приватна власність – 10 років, теж територія закрита. І вже починаючи з 2014 року територія почала потрохи привідкриватись. І в 2017 році, коли вдалось перебрати приватну власність на владу місцевої громади, цей комплекс став відкритим, – розповідає директор ПІК “Палац” Володимир Гайдар.

Поступово Палац Потоцьких оновлюється. Наразі підписано меморандуми про співпрацю із подібними історичними закладами в Польщі та Білорусії. За рахунок втілення в життя одного із грантів буде відреставровано колишній офіцерський корпус. Тут облаштують інтерактивний музей зброї.

Ми підготували документацію, подали та пройшли експертизу на протиаварійні роботи на корпус Б. Це найскладніший за станом корпус. Також вже підготовлена документація для експертизи корпусу А – той, який частково буде відреставрований за грант секторальної підтримки, – повідомив Володимир Гайдар.

Десятки культурно-мистецьких акцій уже відбулися на території Палацу Потоцьких торік. Зокрема, резонансним був конкурс Різдвяних шопок. “Для тих, хто тримає небо над Україною”, було змонтовано світлову інсталяцію. Її під час найсуворішого карантину могли бачити жителі всього міста.

Також запам”ятався мешканцям і масштабний фестиваль-переберія міських культур “Межа”.

Нині Палац готується до святкування Дня Івано-Франківська.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм