Долинська ТГ недоотримає десятки мільйонів гривень освітньої субвенції

Долинська ТГ, що на Прикарпатті, недоотримає десятки мільйонів через проблеми з нарахуванням освітньої субвенції.

Про це розповів міський голова громади Іван Дирів, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Наразі, освітяни отримали 60 % заробітної плати у лютому. До кінця тижня планують виплатити повністю.

Для оплати праці нам потрібно майже 4 мільйони 200 тисяч. Заборгованість ще минулорічна. ЇЇ нам залишили попередники, – розповів Іван Дирів.

Однак труднощі з виплатами виникають й через особливості в нарахуванні освітньої субвенції.

У нас є проблеми з освітньою субвенцією. Неодноразово говорили про це, працюємо з обласним керівництвом, їздили з цим питанням і в Міністерство. Там проблема у формульному розрахунку, за яким порахована освітня субвенція, – каже Іван Дирів. – Нам порахували коефіцієнт наповненості класів на рівні 21, так як для міст обласного значення. А реально до нас приєдналося 17 сіл, відповідно наповнюваність шкіл у селах є набагато нижчою. Це, на жаль, не врахувало Міністерство, і відповідно декілька десятків мільйонів нам не вистачає. Ми шукаємо шляхи вирішення.

Така ж проблема виникла у Городенківській та Снятинській територіальних громадах.

До кінця навчального року змушені будемо перекидати з місяця на місяць оплату. У березні закривати питання квітневої субвенції і так далі, поки не завершимо навчальний рік. Працюємо над певною оптимізацією, але глобально воно не вирішить проблему, – каже міський голова Долинської ТГ Іван Дирів.

На наступній сесії обласної ради Долинська, Снятинська та Городенківська територіальні громади планують звернутися до Кабінету Міністрів щодо перерахунку освітньої субвенції.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм