Довибори в Раду на 87 окрузі: ЦВК скасувала реєстрацію Марусі Звіробій

15 березня 2021 року Маруся Звіробій-Біленька від політичної партії “Європейська солідарність” подала до ЦВК заяву про відмову від балотування в ОВО № 87 на проміжних виборах народних депутатів України 28 березня 2021 року.

Вчора Комісія розглянула цю заяву та скасувала її реєстрацію, пише Ратуша з посиланням на сайт ЦВК.

Таким чином на проміжних виборах народних депутатів України в ОВО № 87 (Івано-Франківська область) зареєстрували 14 кандидатів: Михайла Ноняка, Олександра Леонідовича Шевченка, Руслана Зозулю, Руслана Кошулинського, Юрія Юрченка, Василя Вірастюка, Юрія Голінея, Йосипа Резеша, Руслана Дереворіза, Марію Жолоб, Івана Макара, Сергія Сивачука, Олександра Леонідовича Шевченка та Олександра Петровича Шевченка.

ДО ТЕМИ: Олександр Шевченко – лідер рейтингу у виборчих перегонах до ВР, Вірастюк – другий

Нагадаємо, 16 березня кандидатка від партії «Європейська Солідарність» у 87-му окрузі на Прикарпатті Маруся Звіробій-Біленька зняла свою кандидатуру на користь кандидата від ВО «Свобода» Руслана Кошулинського. 

Хто балотується?

Попри інформацію у місцевих і національних ЗМІ про те, що “Слуга народу” висуватиме на довиборах по цьому округу депутатку Івано-Франківської обласної ради Надію Левконович, у середині лютого партія прийняла рішення на користь стронгмена Василя Вірастюка.

Сам спортсмен родом з Івано-Франківська, але проживає у Києві. Згідно з даними ресурсу YouControl, Вірастюк є підприємцем, співзасновником ТОВ “Старфіт” та кількох громадських організацій — ГО “Звитяга нескорених”, ГО “Професійна ліга стронгменів України”, ГО “Федерація найсильніших атлетів України та перетягування канатів”. 

Маловідому партію “Розвиток і добробут” представляє досвідчений політик Руслан Зозуля. Він двічі обирався нардепом від ВО “Батьківщина” — у 2006 та 2007 роках. Наразі Руслан Зозуля живе на Одещині, у Білгороді-Дністровському, та є президентом ПАТ “Гемопласт”. 

Ще одна маловідома партія — “Важливий кожен” — висунула уродженця Львівщини, а нині мешканця Києва Івана Макара. У даних для ЦВК Іван Макар вказав, що працює адвокатом. А спроба потрапити до ВРУ у нього вже не перша — у 2012 році він ішов самовисуванцем по 221-му виборчому округу (м. Київ), а у 2019 році, також як самовисуванець, балотувався у 149-му окрузі на Полтавщині. На жодних із попередніх виборів він не перемагав. У 2012 році Макар набрав по округу 0,91% голосів, а у 2019 році — 0,26%. 

“КМКС” Партія угорців України” висунула кандидатом Йосипа Резеша. У даних для ЦВК він вказав, що працює радником голови ГО “Товариство угорської культури Закарпаття”. На місцевих виборах 2020 року Резеш балотувався до Закарпатської обласної та Ужгородської міської ради від тієї ж Партії угорців України, проте у жодну із рад не пройшов. 

Від “Нової демократії” балотується мешканець міста Новоукраїнки Кіровоградської області Юрій Юрченко. Кандидат вказав, що працює керуючим в адвокатському бюро “Юрченко Юрій та партнери”, фірма зареєстрована у Києві. 

Серед шести самовисуванців, зареєстрованих кандидатами, двоє Олександрів Шевченків, обидва проживають на Київщині. Рух ЧЕСНО писав про те, що це потенційні технічні кандидати — “клони”, що зареєстровані для перешкоджання у балотуванні екснардепу Олександру Шевченку, висунутому партією “За майбутнє”

Самовисуванцем іде мешканець Тернополя Руслан Дереворіз. Проте він вказав, що є членом партії “Патріот”. Саме від цієї партії Дереворіз балотувався до Тернопільської міської ради у 2020 році, щоправда, перемоги не здобув. Кандидат займається підприємницькою діяльністю у сфері клінінгу.

Мешканка Івано-Франківська Марія Жолоб балотуватиметься в окрузі шляхом самовисування. Про кандидатку відомо мало — донедавна вона була ФОПом та надавала послуги у сфері салонів краси. Наразі працює менеджером у ТОВ “Тотіс Фармагруп”. 

Сергій Сивачук, попри те, що є членом партії “Національний корпус”, на вибори іде самовисуванцем. На попередніх парламентських виборах Сивачук був 130-м номером у списку партії “Свобода”. Він працює керівником аматорського драматичного колективу “Думка” в Івано-Франківському народному домі, а також є очільником Івано-Франківської обласної громадської організації “Патріот України”, Івано-Франківської обласної партійної організації “Національного корпусу” та співзасновником ГО “ТСЗСУтаВМФ “Цивільний Корпус “АЗОВ”. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм