Довго та дорого, хоча є й винятки: де і за скільки прикарпатці можуть пройти тест на COVID-19

На Прикарпатті працює 1 державний обласний лабораторний центр, 2 комунальні лабораторії та 5 приватних, де можна зробити ПЛР-тестування.

Про це розповів головний державний санітарний лікар в Івано-Франківській області Руслан Савчук, пише Ратуша з посиланням на Укрінформ.

Якщо ми говоримо про державну обласну лабораторію, то для пацієнтів медзакладів першої лінії, які надають допомогу хворим на COVID-19 , ПЛР-тести ми відпрацьовуємо протягом доби. Це є факт, який можуть підтвердити головні лікарі цих закладів, – повідомив Руслан Савчук.

За його словами, державний центр запровадив комерційне ПЛР-тестування два тижні тому. Щодня поступає від 25 до 45 таких досліджень. Майже половина з них – це ПЛР-тести, інші – ІФА-дослідження.

Ця кількість нам дозволяє впоратись із першочерговими дослідженнями для хворих. Для комерційних досліджень люди пишуть відповідну заяву і вплинути на цю чергу ми не можемо, – зазначає Руслан Савчук.

ДО ТЕМИ: За добу у 176 прикарпатців виявили COVID-19

Вартість комерційного ПЛР-тестування становить 640 грн, ІФА-дослідження на IgM – 240 грн, і 204 грн – для визначення IgG. Замовники таких досліджень можуть отримати їх результати протягом двох днів, оскільки державний лабораторний центр працює без вихідних. Приватні лабораторії можуть затягнути видачу результатів.

Платні дослідження у нас роблять на тих тестсистемах, які ми купуємо за свої кошти. Ті системи, які нам дала держава, використовуються виключно для хворих на COVID-19, котрі поступають у медзаклади. Наголошую, для них вони безкоштовні, – говорить головний держсанлікар області.

Він зауважив, що потужність обласного центру сьогодні сягає до 700-800 досліджень на день. Але й на цьому тут не зупиняються, бо є необхідне обладнання і руки фахівців.

У нас є вже три автоматичні станції для проведення тестування. Роботу останньої ми сьогодні налагоджуємо. Очікуємо третій аплікатор. Це нам дасть змогу наростити потужності й робити дослідження на коронавірус у ще коротші терміни, – зазначає Руслан Савчук.

ДО ТЕМИ: Марцінків про “червону зону” у Франківську: Це суто політичне рішення

Про те, що на Прикарпатті дуже швидко роблять ПЛР-тестування для пацієнтів лікарень, які приймають хворих з підозрою на COVID-19, підтверджує і мер Коломиї Ігор Слюзар. Його рідне місто сьогодні перебуває у «червоній» зоні епідеміологічної небезпеки. Втім, особам, що контактували з хворими, зробити ПЛР-тестування набагато складніше.

Важкі випадки швидко діагностують. А контактні особи можуть чекати ПЛР-тести до двох тижнів, коли вже людина практично одужує і треба робити наступні тестування. У Коломиї працюють три лабораторні центри і вони переповнені, – стверджує Ігор Слюзар.

Станом на 28 серпня в Івано-Франківській області лабораторно підтверджено 8661 випадків захворювання на COVID-19. Через завантаженість лікарень першої лінії, приймати хворих з підозрою на коронавірус готуються ще 4 медзаклади другої лінії.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм