Активіст закликав протидіяти варварській реконструкції готелю “Дністер”. ФОТО

Франківський активіст та підприємець Ростислав Шпук звернувся до влади з проханням завадити “варварській” реконструкції готелю “Дністер”.

Відповідний допис він опублікував на своїй Facebook-сторінці, пише Ратуша.

Згляньтесь на щільно задрапований паркан, за яким починають зашивати найвеличнішу, найдовшу, найісторичнішу в місті колонаду. Йдеться про злочин, коли по руках треба давати, а не вдаряти. Не можуть же ці щойно поранені колони, які 100 років назад буквально підпирали проголошення української Злуки, тепер самотужки чинити опір, ще й в умовах, коли з них здерли шкіру, готуючи грунт для баналізації унікального на догоду «ринковому баченню» та індивідуальним комерційним розрахункам готельєра, – написав франківець.

За його словами, такі архітектурні елементи проявляють розум міста, а “позбуваючись їх, вулицю позбавляють розуму”.

Бездіючи, ми самі стаємо нерухомістю, на яку обов’язково знайдуться свої гравці, – зазначив Ростислав Шпук.


Нагадаємо, що будівля споруджена восени 1913 р. Першим орендарем кам’яниці, якій дали назву «Австрія», був П. Біль зі Львова. Тут відкрили готель, ресторан, крамницю та кінотеатр — третій по рахунку у місті. Всі перечислені заклади мали, як і кам’яниця, назву «Австрія».

Після польської окупації кам’яницю разом із всіма закладами перейменували на «Варшава». В часи ЗУНР, тут мешкав президент — Євген Петрушевич.

Зі встановленням у місті радянської влади в 1939 кам’яницю націоналізували. Готель і ресторан одержали нову назву – спочатку «Спартак», а від 1960-х рр. – «Дністер». У приміщенні колишнього кінотеатру «Варшава» розмістилась обласна філармонія та її головний мистецький колектив –створений у 1940 Гуцульський ансамбль пісні і танцю. Від 1981 тут розміщується міський Будинок культури № 1 (від 1994 – Центральний народний дім).

У червні 2016 року готель закрили на реставрацію.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм