Для боротьби з COVID-19 Яремчанська та Надвірнянська лікарні отримали кисневі концентратори

В обласні та районні лікарні Прикарпаття з ініціативи депутата Івано-Франківської облради Олександра Шевченка та Благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» закупили 80 кисневих концентраторів

Частину з них сьогодні привезли до Надвірнянської та Яремчанської лікарень, де лікують хворих на COVID-19.

Наразі в Надвірнянській лікарні зайняті практично усі із 146-ти ковідних ліжок. Половина цих пацієнтів потребує кисневої терапії.

«Коли сьогодні перетелефонували, що приїжджає партія кисневих концентраторів, то в мене якраз заявок назбиралося на всі апарати. От уже за кілька хвилин роздамо їх по всіх відділах. Впродовж останніх двох тижнів хворі, які до нас поступають, мають все важчий стан і киснева підтримка їм потрібна найбільш за все. Такий кисневий концентратор дає можливість створити кисневий потік для того хворого, який потрібен», – розповідає директр КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Сергій Ємельянчук.

Допомога у лікуванні хворих з коронавірусом неабияк потрібна і медикам в Яремчанській лікарні. Кажуть, очевидно, мають справу з агресивнішим штамом вірусом. Адже захворювання протікає важче. Тож багатьом з пацієнтів для одужання вкрай потрібен кисень.

«Ці кисневі концентратори зручні тим, що вони мобільні і переносні. Головне, щоб був доступ до розетки. Апарат бере повітря і видає кисень. Він розрахований на 10 літрів. Цього достатньо, щоб одна людина могла дихати за допомогою цього концентратора там, де немає централізованого постачання кисню», – говорить лікар-анестезіолог Яремчанської ЦМЛ Микола Романюк

Олександр Шевченко разом з командою постійно моніторять повідомлення від керівників медзакладів з усієї області щодо обладнання та намагаються максимально оперативно реагувати на потреби лікарень. Аби люди вчасно отримали потрібну допомогу.

«Ми намагалися досить швидко відреагувати, адже хвороба нікого не чекає і дає непоправні наслідки. За тиждень на Прикарпаття привезли вже 80 концентраторів кисню, завдячуючи допомозі Ігоря Палиці. Доставляємо їх по всій області згідно потреби, згідно заявок медиків. Як кажуть зараз лікарі, саме таке обладнання зараз найбільш потрібне в даний час», – каже депутат Івано-Франківської облради Олександр Шевченко.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм