Дитячі табори запрацюють з 1 серпня. Але не у всіх регіонах – МОЗ

Відкриття конкретного дитячого табору в Україні залежатиме від того, в якій із чотирьох карантинних зон він перебуватиме.

Про це повідомив очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 28 липня, пише УП Життя. 

Працюватимуть лише заклади в регіонах, які перебувають в зеленій і жовтій зонах.

“Коли регіон перебуває в зеленій і жовтій зоні – буде дозволена робота дитячих таборів, починаючи з 1 серпня, а регіони, які перебувають в помаранчевій і в червоній, там будуть заборонені і прийом, і робота дитячих таборів”, – розповів Степанов.

Нагадаємо, МОЗ ділитиме регіони на зелену, жовту, помаранчеву і червону зони залежно від рівня заповненості ліжок (щоб не перевищував 50%), кількості тестувань на 100 тисяч громадян, відсотка виявлення хворих і динаміки захворюваності.

Регіон може перейти в іншу зону, коли 5 днів поспіль зростає хоча б один із 4 показників.

“Зелена зона – це загально обов’язкові вимоги, які сьогодні є: не можна заходити у громадські будівлі без маски на обличчі, потрібно дотримуватися соціальної дистанції, потрібно мити руки й обробляти їх антисептиком, і одна людина на 5 квадратних метрів”, – розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, жовта – це “буферна зона”, яка не дуже відрізняється від “зеленої” за обмеженнями, але стає попереджувальною. У цьому періоді заборонено відвідувати будинки літніх людей, лікарні, соціальні установи.

“І в залежності, який відсоток дає район або місто обласного значення, він буде виділений або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зону.

Червона – це найкритичніша, в якій закривається все, як у нас було в березні-квітні на території всієї держави”, – додав Ляшко.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм