Дистанційне навчання, допомога лікарням на чергування на блок-постах: як працює ІФНМУ під час карантину

У березні виповнився рік, як в Україні вперше оголосили карантин для запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19. Карантин у закладах освіти запровадили 12 березня 2020 року. Івано-Франківський національний медичний університет був змушений терміново перебудовувати навчальний процес на дистанційний режим.

Про це інформує пресслужба університету, пише Ратуша.

Попри те, що студенти перейшли на навчання онлайн, в корпусах університету облаштували пункти скринінгу температури. В гуртожитках почали проводити регулярні дезінфекції приміщень.

Карантин продовжувався, і в травні вперше в історії університету викладачі екзаменували випускників онлайн. Дехто зі студентів навіть складав іспити прямо з лікарняної палати. Державна атестація в дистанційному режимі відбулась для студентів усіх факультетів і фахового медичного коледжу.

Через неможливість провести урочисті церемонії вручення дипломів адміністрація університету записала для випускників відеопривітання. Зворушливу короткометражку про навчання під час карантину записали й студенти-іноземці, – йдеться в повідомленні пресслужби.

ДО ТЕМИ: Вивчення мови, адаптація та саморозвиток: як в ІФНМУ навчаються іноземні студенти. ФОТО

З погіршенням епідеміологічної ситуації університет долучився до допомоги лікувальним закладам міста й області. Так, у квітні ІФНМУ придбав і передав міській клінічній лікарні №1 апарат штучної вентиляції легень, в університетську клініку адміністрація закупила новий кисневий концентратор. У червні два кисневі апарати університет закупив і передав обласному фтизіопульмоцентру. Вже цього року в березні ще один кисневий концентратор університет придбав і передав лікарям Іваниківської амбулаторії.

Викладачі й науковці ІФНМУ долучилися до безпосередньої роботи з пацієнтами. Так, наприклад, дуже складний виклик прийняли викладачі кафедри інфекційних хвороб та епідеміології. Вони працюють в обласній клінічній інфекційній лікарні, яка є клінічною базою кафедри, а також консультують коронавірусних пацієнтів в інших лікувальних закладах. На передову боротьби з COVID-19 пішли й лікарі-інтерни, – повідомляє пресслужба університету.

Попри такий екстремальний рік медичний університет продовжив розвивати навчальну інфраструктуру. Так, влітку ІФНМУ придбав для своїх навчальних потреб чотириповерховий будинок на вул. Бандери, 79-а. Тут розмістилась кафедра мовознавства, сучасний центр для екзаменів ОСКІ. Окрасою університету стала кафедра гістології, цитології та ембріології, де відбувся масштабний ремонт. Родзинкою стали стіни в коридорі з зображеннями мікропрепаратів. Продовжуються ремонти і покращення умов проживання в студентських гуртожитках.

ДО ТЕМИ: Студенти ІФНМУ короткометражним фільмом вшанували пам’ять Небесної Сотні. ВІДЕО

Пам’ятною подією для ІФНМУ стала нагорода професора кафедри внутрішньої медицини № 2 та медсестринства Нестора Середюка — відзнака за професіоналізм і милосердя Орден святого Пантелеймона. Високу нагороду професор отримав у найпрестижнішій номінації «Найкращий лікар».

Кілька тижнів тому епідеміологічна ситуація в Івано-Франківській області знову різко погіршилась. Допомогти у боротьбі за здоров’я зголосилися понад 50 студентів-медиків. Сьогодні вони працюють на карантинних блок-постах по всій області та часом навіть надають першу медичну допомогу водіям і пасажирам.

Символічно, що саме у п’ятницю, 12 березня, рівно через рік після запровадження карантину в Україні в клініці ІФНМУ почалася вакцинація проти COVID-19 працівників університету. Сама ж клініка зараз приймає пацієнтів, які вже перехворіли на коронавірус, але через супутні захворювання потребують додаткової реабілітації.

Університет достойно зустрів виклики пандемії. Сподіваємося, найважче позаду і вже невдовзі університетська родина зможе вчитися і працювати у звичному режимі. А поки що дотримуйтеся протиепідемічних заходів, бережіть близьких і будьте здорові! – йдеться в повідомленні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм