Дешеве дорожчає: скільки коштує оренда квартир у Франківську восени 2020 року

Наразі оренда квартир в центральних і навколоцентральних районах Івано-Франківська в нових будинках зі свіжим ремонтом і розвиненою інфраструктурою дещо подорожчала з огляду на сезонний чинник і попит, що зріс, порівняно з літніми місяцями.

За даними місцевих ріелторів, найчастіше в Івано-Франківську зараз шукають однокімнатне житло в нових житлових комплексах і перевагу орендаторі надають квартирам з автономним, пише Побудовано.

Ціни на довгострокову оренду квартир в Івано-Франківську зросли в середньому на 5-7%.

Ціна оренди квартири у старих квартирах Івано-Франківська

За інформацією ріелторів міста, житло в старих багатоквартирних будинках користується невеликим попитом серед людей, які шукають помешкання в оренду. В основному це студенти.

Оренда 1-к. квартири наразі там коштує в середньому від 2.5 до 4,5 тис. грн, 2-к. — 3-6 тис. грн, 3-к. — від 6 тис. грн. Саме в такому ціновому діапазоні представлено більшість пропозицій з оренди квартир.

Розташування1-кім, грн2-кім, грн3-кім, грн
Центр міста400045005000
Прицентральні райони350038004600
Окраїна міста250030003500

Приблизно 80% квартиронаймачів при виборі житла орієнтуються на вартість квартири. Переважно вони шукають недорогу нерухомість з якісним ремонтом, встановленими лічильниками і бездротовим інтернетом.

Практично кожен другий орендар надає перевагу однокімнатним квартирам, 35% клієнтів шукають двокімнатки і лише приблизно 15% тих, хто шукає житло у Франківську, орієнтується на 3-кімнатні квартири у будинках старого житлового фонду.

Особливим попитом користуються квартири, на які оформлена субсидія – особливо актуально це стає з початком опалювального сезону.

Саме бюджетне житло зараз найзатребуваніше, тож, за прогнозами рієлторів, до кінця року воно цілком може додати в ціні до 10-15%, якщо, звісно, не буде другої хвилі коронавірусу.

Ціни на оренду житла в новобудовах Івано-Франківська

Мінімальна ціна на оренду житла в новобудовах Івано-Франківська стартує від 5 тисяч гривень. У нових ЖК орендарі найчастіше шукають житло з побутовою технікою, інтернетом та індивідуальним опалення.

Розташування1-кім, грн2-кім, грн3-кім, грн
Центр міста5500750010000
Прицентральні райони500070008500
Окраїна міста450060007500

Фахівці ринку оренди нерухомості Івано-Франківська зазначають, що здебільшого орендодавці переглядають вартість житла квартири раз, а рідше – два рази на рік.

Основною причиною для цього стають сезонні коливання цін на нерухомість, стрибки курсу валют або періодична зміна мешканців.

Загалом рієлтори не прогнозують різких стрибків цін на орендоване житло, однак діапазон подорожчання на 500 — 1 тис. грн на місяць залежно від району все ж закладають.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм