Депутати партії “За майбутнє” запропонували Зеленському та Шмигалю, як знизити ціни на газ на 60%. ДОКУМЕНТ

Народні депутати з групи «Партія «За майбутнє» запропонували президенту та голові уряду механізм зниження тарифів на газ для населення до 60%. Про це йдеться в офіційному листі політсили до керівництва держави. 

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на УНІАН.

Як прокоментував лідер партії Ігор Палиця, значно знизити ціну на газ для українців можливо через запуск цивілізованого ринку газу та встановлення економічно обґрунтованих тарифів.

В Україні необхідно встановити справедливі ринкові тарифи, тобто економічно обґрунтовану ціну на газ. За нашими підрахунками, вона має бути нижчою на 60%. Треба лише встановити однакові та прозорі правила гри для всіх. І першим кроком має бути перегляд ціни, яку встановлює державна газова компанія-монополіст, – підкреслив Ігор Палиця.

За словами політика, те, що відбувається зараз, – це імітація ринку.

ДО ТЕМИ: Річна ціна на газ для населення може почати діяти з 1 травня

«Нафтогаз» рахує тариф за абсолютно непрозорою та невигідною для громадян України формулою. Наприклад, він продає українцям газ власного видобутку з європейською націнкою плюс вартість віртуальної доставки. А це – 70% усього блакитного палива, яке споживає країна. Чому українці повинні платити посередникам з Європи за свій газ та ще й за транспортування, якого насправді не існує? – зауважив парламентар.

Він наголосив, що несправедливим є і сплата за так званий імпорт газу з ЄС, який технологічно неможливий.

Компресорне обладнання української ГТС качає газ лише в одну сторону – з Росії до Європи через Україну. Українці ж платять за той самий російський газ, але з накруткою посередників, що відповідно значно дорожче. За рік ці компанії заробляють з повітря від 500 млн до 1 млрд доларів США, – заявив Ігор Палиця. 

За його словами, для перегляду тарифу «Нафтогазу» депутатська група «Партія «За майбутнє» пропонує розширити доручення президента від 9 січня 2021 року щодо аудиту цін постачальників газу в регіонах України. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм