Сьогодні в Уряді розглянуть питання про виділення коштів на ліквідацію наслідків повені на Прикарпатті

Голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів зверувся до Уряду з проханням виділити 500 мільйонів гривень початкової допомоги для ліквідації наслідків повені на Івано-Франківщині.
Голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів зверувся до Уряду з проханням виділити 500 мільйонів гривень початкової допомоги для ліквідації наслідків повені на Івано-Франківщині.

Оперативні штаби з ліквідації наслідків стихійного лиха в західних областях України, рятувальники та органи місцевого самоврядування в п’яти областях працюють в цілодобовому режимі.

Про це на брифінгу в ході екстреної робочої поїздки до Івано-Франківської області заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Ситуація в п’яти областях західної України критична, Івано-Франківська область постраждала найбільше. Понад 165 населених пунктів потрапили під повені, є зруйновані будівлі, в тому числі – приватні будинки.

Також зруйновано понад 110 км автомобільних доріг, 19 мостів. Востаннє подібного рівня повінь була в 2008 році. Під час цієї повені, на жаль, на Івано-Франківщині троє людей загинули», – зазначив Денис Шмигаль. 

Очільник Уряду повідомив, що для боротьби з негодою було передислоковано на Івано-Франківщину чотири гелікоптери.

Два з них належать Національній гвардії, два – ДСНС, один з них медичного призначення, який може за потреби евакуйовувати людей. 

Денис Шмигаль також повідомив, що постраждалі області визначилися з першою необхідною фінансовою допомогою:

«На засіданні Комісії ТЕБ і НС ми протокольно зафіксували звернення від голови ОДА про початкову допомогу в сумі 500 млн грн для Івано-Франківщини. Також є потреба в сумі 82 млн грн додатково для відновлення дамб і зруйнованих берегів.

25 червня на позачерговому засіданні Кабміну ми будемо розглядати питання виділення цих коштів з резервного фонду державного бюджету. З обласного резервного фонду вже виділили мільйон гривень».

Нагадаємо, 24 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим відвідали Прикарпаття.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм