Дві франківські поліклініки закупили нові УЗД апарати

Дві поліклініки Івано-Франківська – № 3 та № 5 закупили за власні кошти три УЗД апарати. Нове обладнання медичні заклади презентували 14 січня.

Збирали гроші на апарати близько двох з половиною років, розповіла директорка КНП “Центр первинної медичної допомоги” Ольга Савчук, пише Ратуша з посилання на Суспільне.

Всього на три апарати витратили шість мільйонів гривень.

Це апарати різних класів. Наприклад, є апарат експерт-класу, який має обстеження “еластографія”. Ми його поставили в п’ятій поліклініці. Ще один апарат, який має ті ж функції, тільки не має еластографії, поставили в третій поліклініці. Ми купили ще один – портативний УЗД апарат – за один мільйон гривень для того, щоб надавати виїзні послуги. Є певні категорії населення, які не можуть дістатися до поліклініки через певні проблеми зі здоров’ям, – розповіла Ольга Савчук.

ДО ТЕМИ: Лікарня в Надвірній отримає УЗД-апарат експертного класу за майже 3 млн грн

Послуга портативного УЗД апарату є платною. Пройти обстеження на інших двох можна безкоштовно за електронним скеруванням сімейного лікаря.

Лікарка Надія Малінська розповіла, що місяць тому у поліклініці № 5 працювали на значно гіршому УЗД апараті. Зараз у медиків є можливість поставити більш точний діагноз пацієнту. Окрім того, розширився й спектр послуг, який можуть надати в кабінеті.

Цей апарат покращує діагностику злоякісних утворень. Є ще плюси в цьому УЗД апараті. З його допомогою можна виявляти цироз печінки, можна міряти щільність структури печінки, – зазначила вона.

Мирослав Слюсар розповів, що декілька днів тому вже проходив обстеження на новому УЗД апараті у поліклініці № 5:

Досить кваліфіковані спеціалісти на ньому працюють, добре все проводять. Звісно, у деяких клініках засобів є трохи більше. Проте тут інформацію про стан людини дають досить об’єктивно.

ДО ТЕМИ: Вперше за майже десять років лікарня в Галичі отримає новий УЗД-апарат експертного класу

Ольга Савчук також додала, що у кожній поліклініці Івано-Франківська тепер є УЗД апарат.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм