Двоє прикарпатців задекларували дохід на понад мільйон гривень

За попередніми підсумками кампанії декларування, отриманих у 2020 році, дохід понад 1 млн грн задекларували двоє жителів Прикарпаття.

Про це РАІ повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, пише Ратуша.

Мільйонери, які заявили про свої доходи, зареєстровані в Калуському та Долинському районах. Вони отримали доходи від продажу об’єктів рухомого і нерухомого майна, спадщину не від членів сім’ї першого ступеня споріднення та задекларували до сплати податку на доходи фізичних осіб в сумі 107,2 тис. грн та військового збору – 32,2 тис. грн.

Для порівняння, за аналогічний період минулого року кампанії декларування суми доходів понад 1 млн грн задекларували 8 прикарпатців.

Нагадаємо, що кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році, триває до 1 травня цього року.

Громадяни, які вчасно не подадуть декларацію, можуть задекларувати свої доходи пізніше, але за це передбачена відповідальність. Згідно з чинним законодавством України за неподання або несвоєчасне подання декларацій застосовується адміністративний штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за повторне порушення протягом року – штраф у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – відзначили податківці.

Сплатити визначену в декларації суму податкового зобов’язання громадяни мають до 1 серпня поточного року. У разі несвоєчасної сплати передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу при затримці до 30 календарних днів включно та 10% – при несплаті більше ніж 30 календарних днів.

Якщо ж податковий орган самостійно визначить ПДФО та ВЗ, то до фізичної особи буде застосовано штраф у розмірі 25% суми донарахованого податку, а при повторному протягом 1095 днів порушенні –50 % суми нарахованого податкового зобов’язання.

Для громадян, які мають право на податкову знижку термін подання декларації – до 31 грудня 2021 року. Декларацію про майновий стан і доходи громадяни зобов’язані подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм