Два прикарпатські ліцеї увійшли в ТОП-100 кращих в Україні

Українська освіта в майбутньому повинна бути однаково якісною і в містах, і в селах. Сьогодні бачимо перекіс. Кращі школи, як показує рейтинг, складений Фокусом, розташовані в столиці та обласних центрах. Але є винятки, які радують.

Два прикарпатські ліцеї увійшли до даного рейтингу, пише Ратуша з посиланням на Фокус.

Мова йде про Українську гімназію № 1 (Ліцей ім. Миколи Сабата) та Калуський ліцей ім. Дмитра Бахматюка. Вони посіли 13 та 32 місця відповідно.

ДО ТЕМИ: Три франківські виші увійшли до ТОП-100 найпопулярніших серед вступників

Розрив у якості навчання між міськими і сільськими школами в Україні посилюється. У переважній більшості регіонів країни кращі школи зосереджені в обласних центрах, а в області — лише кілька, а то і зовсім жодної. Винятком з цього правила стала Тернопільщина, де три школи з чотирьох, які потрапили в рейтинг, розташовані в районних центрах. Більше того, учень із сільської школи Тернопільській області, яка не потрапила в рейтинг, отримав за зовнішнє незалежне оцінювання 192 бали — високий результат навіть за міськими мірками. Тернопільщина, де активно оптимізують шкільну мережу, — приклад того, якою має стати українська освіта в майбутньому: однаково якісною і в місті, і в селі, – йдеться у коментарі до рейтингу.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм