Геть руки від “Теплого дому”: у Франківську під ОДА люди просять не закривати дитбудинок. ФОТО

Кілька десятків людей зібралися під адміністративним будинком в Івано-Франківську на протест. Вони просять не закривати Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім”.

Протест люди розпочали приблизно о 9-й годині перед сесією обласної ради. Сьогодні на засіданні повинні розглянути питання щодо реорганізації цього центру, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

У руках учасники тримають плакати зі словами “Геть руки від “Теплого дому”, “Не руйнуйте те, що створювали роками”, “Зберегти не можна закрити”.

Мати двох вихованців “Теплого дому” Тетяна Котула розповідає, що питання реорганізації чи закриття закладу виникає двічі на рік. За її словами, батьки хочуть, аби реабілітації у центрі все ж продовжувалася.

“Вони (ред. – депутати облради) збираються перевести у Тлумач дітей-сиріт. “Теплий дім” – це, у першу чергу, дитбудинок і дитячий садок. Не буде йти мова про те, щоб перевести реабілітаційні групи у Тлумач. “Теплий дім” надає велику кількість послуг: реабілітація, іпотерапія, каністерапія, є терапевти. Тут є люди, які спеціально навчені для роботи з тваринами та дітьми. Крім того, тут працюють логопеди, психологи, дефектологи. Я не думаю, що вони захочуть переводити реабілітаційні групи в Тлумач і збираються надавати там такі самі послуги”, – сказала Тетяна Котула.

Заступниця з методичної роботи Оксана Романів каже, що батьки вихованців та працівники закладу відстоюють свою пропозицію проти ліквідації закладу.

“Ми попрацювали плідно, розмовляли, запрошували депутатів, щоб вони створили комісію, яка б детальніше вивчила нашу проблему і аж тоді приймали рішення. Щоб це не було так спонтанно, як раніше було ухвалене рішення на комісії з питань охорони здоров’я, – каже Оксана Романів. – Долинська ОТГ не зможе фінансувати заклад. У ОТГ за офіційними даними також є діра в бюджеті і фінансувати не вийде”.

Нагадаємо, у “Теплому домі” зараз проживає 31 дитина-сирота. Тут їм допомагають соціалізуватися, навчають побуту та профорієнтації. Також заклад опікується 15 дітьми з інвалідністю.

Загалом, у “Теплому домі” працюють 74 людини. Якщо заклад ліквідують, цим спеціалістам загрожує скорочення.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм