В Івано-Франківську переможці конкурсу стартапів презентували свої вироби. ВІДЕО

У 2018 році відбувся другий конкурс стартапів. Кошти на реалізацію отримали сім проектів. В Івано-Франківську переможців конкурсу презентували свої вироби та розповіли історію їх створення.

На реалізацію усіх ідей було виділено 50 тисяч гривень, пише Ратуша з посиланням на РАІ.

Ми розуміємо, що не всі ідеї можливо потім втілити в життя, але вони можуть стати натхненням для розвитку інших більш цікавих бізнесів, ідей, і надихнути інших людей на створення продуктів, – каже начальник управління інвестиційної політики Івано-Франківської міськради Ігор Попадюк.

Серед вже реалізованих стартапів – “Кнопка шансу”. Цей проєкт націлений на туристів і рятувальників. У випадку надзвичайної ситуації, кнопка шансу допомагатиме рятувальникам розшукати  мандрівників.

Цей пристрій отримує GPS-координати групи і передає їх на певний сервер. Ці дані зберігаються, обробляються і відображаються в центрі, де сидять рятувальники. І якщо зажати кнопку, ваш статус змінюється на “SOS”, – пояснює керівник громадської організації “Зелена Хвиля” Святослав Найда.

Вдалось реалізувати і стартап “Центр по дослідженню кави”. Фахівці кажуть, наразі в Україні немає навіть норм ДСТУ, які б відповідали цьому продукти, то ж вирішили це змінити.

Ми взяли стандарти ІСО, які існують в Україні і впровадили їх в Україні по дослідженню кави, це є сенсорика кави. Дослідження кави на смак, її смакові властивості змінюються залежно від того, як її виробляти, – пояснює представник компанії, що спеціалізується на обсмажування кави Тарас Войтків.

Міський голова Івано-Франківська впевнений, це лише початок, а далі кожен з цих стартапів може стати повноцінним бізнесом.

Це є можливість представити вашу ідею і отримати невеликий гранд, щоб ви могли це показати і продати комусь іншому, – каже Руслан Марцінків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проєкт “Безпечне майбутнє”: у Франківську вуличні камери стежитимуть за злочинцями. ФОТО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм