В Івано-Франківську на площі перед ОДА ремонтують стелу. ФОТО

В Івано-Франківську на площі перед облдержадміністрацією почали ремонтувати стелу – улюблене місце скейтерів та ролерів, які, власне, й пошкодили її.

Наразі відновлюють облицювальні гранітні плити, передає кореспондент Ратуші.

ДОВІДКА: Скульптурна композиція на честь возз’єднання Західної України з Радянською урочисто відкрита в 1988 році перед будівлею Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Скульптором пам’ятника є Яків Чайка, архітектором – Михайло Ходан.

Це останній у місті пам’ятник тоталітарної доби, що мав символізувати 50-річчя возз’єднання українських земель – Західної України з Радянською (уклавши в 1939 «Пакт Ріббентропа – Молотова», два диктатори Гітлер і Сталін розділили Європу між Німеччиною та Росією, внаслідок чого землі Західної України відійшли до Радянського Союзу). Над монументом працював авторський колектив під керівництвом Я. Чайки. Розміри: вис. пілонів – 15,0 м, скульптур – 3,0 м.

Пам’ятник має дві архітектурно-конструктивні (вертикальну й горизонтальну) складові з монолітного бетону, поєднані загальним стилобатом з сегментно-увігнутими сходами, облицьовані полірованими плитами з червоного граніту. Головною образно-композиційною домінантою є два різновисокі поставлені під кутом пілони, виготовлені з аналогічного матеріалу. Первісно їх увінчував мідний  прапор з горельєфом обличчя В. Леніна, який демонтували у 1990.

Обабіч обеліска на спільному східчастому постаменті розміщена двофігурна композиція, чоловим боком звернена до вулиці. Дві суворі постаті українців у національному одязі виготовлені з білого каменю. Козак з бандурою, який символізує Велику Україну, та етнічний представник Західної України – гуцул із цимбалами сидять, спершись руками на свої музичні інструменти. Статичність фігур порушується рухом відкинутих назад плащів. Скульптура вирізняється узагальненістю пластики постатей і ретельною проробкою облич та історичних деталей одягу.

Джерело: Звід пам’яток історії та культури Івано-Франківської області

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм