В Івано-Франківську Нацгвардія проведе навчання за участі румунських жандармів

У середу, 4 листопада, на території 50-го полку Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, що дислокується в Івано-Франківську, відбудуться практичні правоохоронні навчання за участі військовослужбовців Жандармерії Румунії округу Марамуреш.

Ці заходи проходитимуть в рамках спільного із Жандармерією Румунії проєкту «Підвищення можливостей транскордонного співробітництва», у якому 50-й полк НГУ виступає партнером проєкту.

У ході візиту до військової частини румунські партнери оглянуть транспортні та спеціальні засоби, форму одягу та екіпіровку, які використовуються особовим складом гірсько-патрульної роти при виконанні завдань в гірській місцевості, і ті, які були закуплені в рамках проєкту. Водночас гвардійці продемонструють дії військових нарядів під час режимно-обмежувальних заходів на мобільному посту контролю, порядок роботи мобільного резерву гірсько-патрульної роти під час проведення розвідки гірської місцевості, захист особового складу при застосуванні правопорушниками вогнепальної зброї, його нейтралізація.


Нагадаємо, що в листопаді минулого року 50-й полк Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України переміг у відкритому конкурсі на отримання гранту в розмірі понад 200 000 євро (близько 5,3 млн грн). Кошти були виділені гвардійцям в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014—2020», яка фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства.

Завдяки перемозі у конкурсі військова частина отримала змогу взяти участь у чотирьох спільних із жандармерією Румунії проєктах за тематикою «Запобігання та боротьба з організованою злочинністю, співпраця сил безпеки». Заходи цієї Програми уже активно проходять в прикордонних районах України та округах Румунії. Основним учасником проєктів Програми визначено 50-й полк Нацгвардії, особовий склад якого виконує правоохоронні завдання в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях, а також має у своєму складі гірсько-патрульну роту, яка забезпечує громадську безпеку в гірських регіонах.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм