В Івано-Франківську з березня може здорожчати проїзд у комунальному транспорті

В КП “Електроавтотранс” готують підняття оплати.

Про це Суспільному Карпати розповів заступник директора підприємства Андрій Тютюник.

Франківка Надія Бортняк каже, що не часто користується комунальним транспортом. Їздить автобусом один раз на тиждень.

“Здорожчання будь-яких тарифів – це не дуже добре. Якби з їхнім зростанням піднімалася і якість послуг — тоді непогано. А як піднімається безпідставно, то не дуже добре”, – каже Надія Бортняк.

Заступник директора КП “Електроавтотранс” Андрій Тютюник розповів, що з березня хочуть підняти вартість паперового квитка до 10 гривень, безготівковий розрахунок становитиме на рівні восьми гривень, а проїзд з транспортною карткою “Галка” – до шести гривень.

“Транспорт в нас кращий став. Здорожчали витратні матеріали. Вартість дизельного палива на заправках теж росте. Відповідно, це теж є складовою тарифу”, – каже Андрій Тютюник.

Новий тариф має пройти громадські слухання та затвердження на засіданні виконавчого комітету міської ради.

Окрім того, з березня перевезення пільгових категорій будуть здійснювати тільки за наявності картки “Галка” та її валідації. Винятком будуть тільки учасники бойових дій та люди з інвалідністю, які незареєстровані в Івано-Франківську. Вони зможуть безкоштовно їздити у комунальному транспорті по своїх посвідченнях.

ДО ТЕМИ: «Галка» обов’язкова: з березня проїзд у комунальному транспорті лише з карткою

За словами Андрія Тютюника, штрафний квиток за неоплачений проїзд коштуватиме 120 гривень. Зараз на комунальному транспорті працює 15 контролерів.

“Обов’язкове валідування впроваджується для того, аби облікувати, скільки пасажирів користуються громадським транспортом, скільки ми перевозимо”, – каже Андрій Тютюник.

Франківець Ярослав Попович при оплаті проїзду користується карткою “Галка”. Чоловік розповідає, що підтримує рішення введення штрафного квитка.

“За транспорт треба оплачувати, тому що працівники отримують зарплату. Транспорт куплений, треба кредити віддавати. Це все взаємозв’язане”, – каже чоловік.

Директор міського департаменту соціальної політики Василь Семанюк розповів, що наразі сім тисяч пільговиків оформили, але не забрали свої транспортні картки “Галка”.

“Картки роздає соцдепартамет та ЦНАПи. Станом на 22-го січня роздано вже понад 37 тисяч карток. Загалом є приблизно 60 тисяч людей, які мають право на ці картки “, – каже Василь Семанюк.

До слова, у грудні 2020-го комунальним транспортом скористався один мільйон 750 тисяч пасажирів. З них мільйон – пасажири з пільгами.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм