В Івано-Франківську відкриють перший в Україні музей спорту

Офіційне відкриття музею спорту заплановане на 30 червня.
Офіційне відкриття музею спорту заплановане на 30 червня.

Офіційне відкриття музею спорту заплановане на 30 червня.

Про це Суспільному розповів голова Івано-Франківської крайової організації фізкультурно-спортивного товариства “Україна” Олександр Фотуйма.

Ідея музею у товаристві виникла ще у 90-х роках минулого століття. Про необхідність створити таке місце говорив і засновник товариства Ярослав Гонковський.

“Нам з однодумцями вдалося втілити його задум. Важливо, що саме в нас, в Івано-Франківську, ми підтримали цю ідею і потужно її втілили”, – каже Олександр Фотуйма.

Для відвідувачів у музеї спочатку облаштують чотири експозиції. Їх мінятимуть що три місяці.

Серед експонатів – афіші і плакати, раритетні фото, змагальні костюми, форма олімпійців та їхні нагороди. Облаштовують окрему експозицію про Романа Вірастюка.

Свої речі на презентацію також надав боксер Віталій Копитко, спортсмен Віталій Цісик. Ще одну експозицію присвятять ветеранському спорту.

Музей оформили у ретростилі. Так, каже Олександр Фотуйма, відвідувачі краще зможуть зрозуміти та відчути спортивне життя.

“Сірі стіни і написи, які будуть на стінах, спонукатимуть до думки, що люди були внутрішньо-вмотивовані до того, аби досягнути таких високих результатів. Ідея ретростилю одразу була нормою. Деякі реквізити, речі, обладнання родом з 50-х років”, – пояснив Олександр Фотуйма.

До усіх експонатів можна буде доторкнутися та сфотографуватися. Вхід у музей безкоштовний.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм