В Україні почали діяти нові ПДР для водіїв і пішоходів

В Україні набули чинності нові Правила дорожнього руху, які стосуються і водіїв авто, і пасажирів, і пішоходів, і велосипедистів.

Про зміни, які були внесені, детально описав у Facebook перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Для водіїв та пасажирів

Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті.

Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Для велосипедистів

Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Для пішоходів

Тепер пішоходи обов’язково мають використовувати світловідбивальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилеттощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм