В Україні почала діяти кримінальна відповідальність за нетверезе кермування

Штрафи та кримінальна відповідальність для п’яних водіїв з 1 липня 2020.
Штрафи та кримінальна відповідальність для п’яних водіїв з 1 липня 2020.

З 1-го липня в Україні суттєво посилилось покарання за кермування авто в нетверезому стані — тепер за це передбачено кримінальну відповідальність, а штрафи збільшили в рази.

Законопроект №2617-VIII був прийнятий парламентом минулого скликання восени 2018 і повинен був вступити в силу з 1 січня 2020 року, але парламент відклав це на 6 місяців. Раніше кермування у нетверезому вигляді було адміністративним правопорушенням, пише Ратуша з посиланням на Zахід.net.

Тепер документ включає в Кримінальний кодекс ст. 286-1, згідно з якою кермування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного, іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, карається штрафом від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. – 34 тис. грн) з позбавленням права керувати транспортними засобами на термін до 3 років.

Таке ж повторне правопорушення призведе до штрафу в 51 тис. грн з позбавленням права кермування транспортними засобами на термін від 2 до 3 років.

Окрім цього, кримінальна відповідальність буде наступати у випадках допуску за кермо п’яного водія, відмови водієм пройти медогляд на ступінь сп’яніння, вживання алкоголю водієм після ДТП, зупинки поліцією і до медогляду – щоб виключити випадки, коли водії таким чином намагалися уникнути відповідальності. Всі ці порушення тепер вважаються кримінальним проступком.

Зазначимо, що 17 червня 2020-го парламент ухвалив закон №3314, яким фактично кримінальна відповідальність скасовується і, відповідно, все мало б повернутися до того, що було раніше.

Документ повинен підписати президент України. Станом на ранок, 1 липня, він цього не зробив.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм