В Україні планують зробити обов’язковим техогляд транспорту

В Україні планують зробити обов’язковим технічний огляд транспортних засобів з 2022 року. Вводити його будуть поступово.

Про це заявив в інтерв’ю РБК-Україна міністр інфраструктури Владислав Криклій, пише Ратуша.

За його словами, почати вводити техогляд можуть з переобладнаних автомобілів, які вперше ввозяться. Такі транспортні засоби все одно проходять сертифікацію.

Дотримання транспортних технічних вимог і контролю важливі. Але це має бути м’яко, щоб не викликати негативну реакцію і опору населення. Тому що багато згадують Державтоінспекцію, коли там були суцільні черги і за якусь гривню все це продавалося, – заявив Криклій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську планують підвищити плату за паркування в центрі міста

Міністр зазначив, що введення техогляду транспорту є одним з основних вимог в імплементаційних документах щодо євроінтеграції:

Це майже 20% від наших зобов’язань у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, адже це насамперед стосується екологічних норм. Наприклад, у непромислових містах основним фактором забруднення є саме транспорт. Транспорт – це ще й питання безпеки перевезення пасажирів і вантажів.

Обов’язковий техогляд приватних авто в Україні скасували в 2011 році, а нові вимоги вводяться відповідно до Директиви 2014/45/ЄС.

Своєю чергою Кабінет міністрів України пропонує контролювати проходження техоглядів автобусами і комерційним транспортом з допомогою міток радіочастотної ідентифікації (RFID).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм