В Україні за минулий рік побудували майже 100 км лісових доріг

У 2020 році державні лісогосподарські підприємства, підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів України збудували, відремонтували та реконструювали 240 км лісових автомобільних доріг, з яких 174 км – дороги з твердим покриттям.

Протяжність новозбудованих лісових автомобільних доріг минулого року становить 92 км, з яких 44 км – дороги з твердим покриттям. Загалом від початку будівництва (2007 рік) збудували 6 тисяч 840 км доріг, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу агенства.

Нові дороги були побудовані у Вінницькому, Житомирському, Закарпатському, Івано-Франківському, Львівському, Рівненському, Сумському, Чернігівському обласних управліннях лісового та мисливського господарства.

ДО ТЕМИ: Рвані ями та глибокі вибоїни: як люди самотужки ремонтують дорогу на Прикарпатті. ВІДЕО

Все будівництво здійснювалось за рахунок власних коштів державних лісогосподарських підприємств.

Будівництво лісових доріг дає можливість запровадження принципів наближеного до природи лісівництва в практику діяльності лісогосподарських підприємств України та інших лісокористувачів, створення умов для переходу лісової галузі України на принципи сталого розвитку й посилення стійкості, життєздатності й адаптаційної спроможності лісів.

Окрім того, лісові «артерії» мають важливий соціальний фактор. Вони з’єднують віддалені населенні пункти та слугують шляхами для туристів, які часто мандрують крізь ліс. Лісові дороги також покращують рекреаційну, оздоровчу та туристичну привабливість лісів, дають можливість далеким селам розвиватися, створюючі робочі місця.

ДО ТЕМИ: Цьогоріч УКБ вдалося відремонтувати у Франківську 20 прибудинкових проїздів та територій. СПИСОК

Лісові дороги також призначені для охорони лісів від пожеж. Вони доповнюють наявну мережу лісових доріг для забезпечення проїзду техніки та працівників державної лісової охорони до місць займання, до джерел протипожежного водопостачання, що значно підвищить шанси вчасно ліквідовувати пожежу.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм