В Україні запрацювала онлайн-галерея про митців Гуцульщини

В Україні створили першу онлайн-галерею про митців Гуцульщини – «Жити з Мистецтвом».

Мета проєкту – винести на карту світу мистецтво гуцулів, показати органічний простір, у якому живуть і творять майстри, пише Ратуша з посиланням на ШОТАМ.

Окрім того, це важливий інструмент, щоб урізноманітнити свої подорожі Карпатами, надихнутися та дізнатися, де живуть і що творять гуцульські митці.

Ідея проєкту

Автори проїхали понад 800 кілометрів знайомими та незнайомими місцями Карпат. Побували в 40 локаціях, де живуть музиканти, різьбярі, ткалі та вишивальниці.

Були організовані дві експедиції: з української та румунської сторони.

Результатом експедицій стала онлайн-галерея, що міститиме карту з локаціями гуцульських майстрів.

На початку квітня автори проєкту опублікують першу історію. Потім щотижня публікуватимуть історії про митців Гуцульщини. Загалом їх буде 40.

Хто працював над проєктом?

Над проєктом спільно працювали три команди:

  • творча майстерня @К10street,
  • радіо Urban Space Radio,
  • партнери з Huțulii din România.

Коцюбинського, 10 — творча Майстерня родом з Карпат. Займається створенням предметів сучасного ужиткового мистецтва та принтів: акварельні, діджитал ілюстрації та ліногравюри. Команді близька по духу та зрозуміла Гуцульщина, вона є одним з основних джерел натхнення та часто основою творчості. Амбітною мрією є створення мистецької резиденції в серці Карпат.

ДО ТЕМИ: На Франківщині оцифрували нові туристичні атракції

Urban Space Radio — онлайн-радіо, інтегроване у громадські простори ресторанів Urban Space. Радіо з однією із найбільших тек сучасної української альтернативної музики, займається розвитком українського ринку подкастів про бізнес, психологію, освіту та культуру.

Huțulii din România — фундація українських гуцулів у Румунії, спрямована на підтримання та збереження культурної спадщини гуцулів у Румунії.

Проєкт відбувся завдяки грантовій підтримці від Європейського Союзу за програмою House of Europe.

Посилання на сторінки проєкту: Facebook та Instagram.

Довідка: Гуцули – етнографічна група українців, нащадки найстародавнішого племені літописних уличів, що живуть у Карпатах: Івано-Франківська, Чернівецька і Закарпатська області України. Територія Гуцульщини в Україні – 6,5 тис. км² та на півночі Румунії в — Мармарощині та південній Буковині.

Гуцули чи не єдина група українського етносу для якої вівчарство завжди було провідною галуззю господарства.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм