В Україні виробників COVID-вакцини хочуть звільнити від відповідальності за наслідки щеплень

Кабмін пропонує звільнити виробників вакцини проти коронавірусу від відповідальності за будь-які наслідки щеплень. Кажуть, що така норма необхідна, щоб отримати вакцину у межах COVAX.

Відповідний законопроєкт зареєстрували 15 березня, пише Ратуша з посиланням на Громадське.

Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, що у межах співпраці з Фондом глобального доступу до вакцин проти коронавірусу (COVAX) країни-учасниці (зокрема й Україна) погоджуються звільнити виробників вакцини від відповідальності за наслідки введення препаратів. Це необхідно зробити «з урахуванням обставин, за яких були розроблені вакцини для профілактики COVID-19».

Так, МОЗ пропонує внести зміни до закону «Про лікарські засоби». Вони звільнятимуть від відповідальності виробника, власника реєстраційного посвідчення, медичних працівників та інших людей, які залучені до кампанії з вакцинації, за будь-які наслідки вакцини проти коронавірусу.

ДО ТЕМИ: Медпрацівників Калуської ЦРЛ почали вакцинувати від COVID-19

Ухвалення законопроєкту дозволить Україні отримати вакцини за механізмом COVAX, йдеться у пояснювальній записці.

Усього всього у межах співпраці з COVAX МОЗ України очікує безплатно отримати 16 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 (тобто для 8 мільйонів населення).

У ЮНІСЕФ зазначали, що у межах COVAX вже до кінця травня Україна має отримати понад 1,7 мільйона доз вакцини проти COVID-19 спільного виробництва шведсько-британської компанії AstraZeneca та дослідників з Оксфордського університету.

Вакцинація в Україні

З 24 лютого у нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військових. Щеплення також зробили міністр охорони здоров’я Максим Степанов, головний санітарний лікар Віктор Ляшко та президент Володимир Зеленський.

ДО ТЕМИ: Міський голова Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19 у прямому ефірі. ВІДЕО/ФОТО

Наразі вакцинують в Україні препаратом CoviShield. Він розроблений Oxford/AstraZeneca та виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм