В Україні вводять карантин вихідного дня: що це означає

Кабінет Міністрів ввів в Україні карантин “вихідного дня”.

Відповідне рішення планується ухвалити на  засіданні уряду, пише Ратуша.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні “карантину вихідного дня”.

Як планується, у вихідні дні — з 00 годин суботи до 00 понеділка — працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, ветеринарні аптеки, автозаправні станції, решта — ресторани, кафе або інші заклади харчування – виключно на виніс. Крім того, не працюватимуть ТРЦ та магазини.

Громадський транспорт продовжує працювати.

У звичайному порядку буде здійснюватися інкасація та перевезення валютних цінностей.

Якщо нічого не зробити, вже 10-15 грудня медична система не зможе приймати жодну людину, місць у лікарнях не буде навіть в коридорах, – Денис Шмигаль.

Водночас Шмигаль вкотре наголосив на тому, що уряд готовий підставити плече, щоб підтримати підприємців під час посиленого карантину вихідного дня. У тому числі в КМУ розглядають варіанти компенсації частини зарплат працівників у зв’язку з простоєм виробництва, виплати на дітей для родин підприємців, що діяли навесні цього року.

Дуже важливо, якщо у сім’ї захворів хтось із членів родини, з якими ви проживете, потрібно залишатися на самоізоляції для уникнення розповсюдження коронавірусу, – закликав глава уряду.

На переконання Шмигаля, такі карантинні заходи — це найбільш дієвий інструмент для розірвання ланцюга захворювання та збереження життя людей. 

Карантин вихідного дня запровадять вже найближчих вихідних – 14-15 листопада.

Зранку в середу в Івано-Франківську пройшла акція протесту представників ресторанного бізнесу та інших підприємців, які вимагають не застосовувати такого роду карантинні обмеження.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм