В обласній лікарні Франківська вже п’яте перепрофільоване відділення заповнене хворими на COVID-19. ФОТО

Кількість хворих на COVID-19 в Івано-Франківській області стрімко зростає.

Про це Ратуші повідомили в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

Зважаючи на таку ситуацію, адміністрація обласної клінічної лікарні прийняла рішення перепрофілювати вже п’яте відділення й уже за кілька годин майже всі палати були заповнені.

Від сьогодні коронавірусних хворих приймають на території опікового, ендокринологічного, а також відділень нефрології, анастезіології та інтенсивної терапії, алергології та пульмунології.

ДО ТЕМИ: В Івано-Франківській області запроваджують «червону» карантинну зону: що зміниться

«Працюємо у великій напрузі й сьогодні набагато більше кисневозалежних, – говорить пульмунологиня Галина Смачило. – Якщо раніше це були поодинокі випадки, то нині у кожному з відділень більше половини таких пацієнтів. Крім того, вірус помолодшав, а відсутність клінічних ознак не означає, що в організмі немає вірусної інфекції. Симптомів жодних, а легені вражаються. При цьому легенева тканина не так швидко відновлюється, є ризик розвитку тромбозів, інсультів, інфарктів…».

Лікарі наголошують, що вірус – непередбачуваний, а на реабілітацію після хвороби потрібно багато часу та зусиль.

Всіх і кожного вони закликають дотримуватися карантинних обмежень, зберігати дистанцію, дбати про імунітет.

В Івано-Франківській області спостерігається надзвичайно високий рівень захворюваності на коронавірус — у багатьох населених пунктах заповненість ліжко-місць понад 90%. У Центральній клінічній лікарні закінчилися ліжка – хворих кладуть у коридорах та їдальнях.

ДО ТЕМИ:

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм