В обласній лікарні знайшли альтернативу CIPAP-маскам при ускладненій пневмонії. ФОТО

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні для лікування хворих з важкою дихальною недостатністю вперше застосували спеціальний шолом.

У шоломі є постійна підтримка тиску, який потрібен для правильного проведення вентиляції легень, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу медзакладу.

Такі шоломи використовували в Італії з початку пандемії, проте в нас цього досвіду не було. У пошуку практичних рішень спершу ми застосовували шоломи експериментально, але одразу ж побачили не лише їхню ефективність, але й переваги, – розповідає анестезіолог Іванна Майданська.

ДО ТЕМИ: Новий антирекорд: за добу COVID-19 виявили у 474 прикарпатців

Спеціальний прозорий пластиковий шолом розміщується навколо голови пацієнта та ущільнюється на шиї. При цьому в шоломі людина може перебувати цілодобово, тоді як маску слід від’єднувати від апарату ШВЛ, щоб людина могла, наприклад, поїсти. Крім того, відсутній ризик гіпоксемії:

Якщо CIPAP-маска щільно прилягає до обличчя і тисне на ніс, щоки та підборіддя, що ускладнює відкашлювання, то в шоломі все це простіше і легше.

ДО ТЕМИ: Найбільший показник за всі часи: Руслан Марцінків про кількість хворих на COVID-19 у Франківську

Як зазначається, вже є перші ефективні результати застосування такого шолому.

Один з пацієнтів отримував неінвазивну вентиляцію легень за допомогою шолома впродовж двох тижнів і на сьогодні є позитивна динаміка подолання недуги,- йдеться в дописі.

Наразі в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні наявні п’ять таких шоломів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм