В неволі та без якісної їжі: на Косівщині продовжують знущатися з червонокнижних ведмедів

Всеукраїнська громадська організація “UAnimals” продовжує боротьбу за трьох червонокнижних ведмедів, які утримуються у жахливих умовах на території підприємства «Явсон» у селі Стопчатів, Косівського району, де рік тому поліція викрила масштабну нарколабораторію.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці організації, пише Ратуша.

Нагадаємо, поліція області відмовила у відкритті кримінального провадження по факту жорстокого поводження, після чого боротьба за можливе звільнення ведмедів з полону перейшла до Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

ДО ТЕМИ: Ведмеді у Галицькому НПП прокинулися і чекають тепла. ФОТО

На цей момент:

  1. Поліція косівського району Івано-Франківської області не бачить ознак жорстокого поводження з трьома червонокнижними тваринами, які утримуються в одному маленькому вольєрі.
  2. Суддя Косівського міського суду Марія Курилюк визнала жорстоке поводження (протокол складений інспектором ДЕІ) утримання у неналежних умовах, відсутність документів на право власності, ПРОТЕ залишила тварин уповноваженій особі підприємства «Явсон».
  3. Державна екологічна інспекція Карпатського округу розводить руками.
  4. Тварини продовжують існувати у замкнутому просторі, без доступу до прогулянок, якісної їжі, ветеринарного огляду. Також відмітимо, що «уповноважені» особи підприємства «Явсон» не допускають інспекторів Державної інспекції Карпатського округу на свою територію з метою перевірки стану ведмедів та перевірки дотримання приписів та відмовляються добровільно передати тварин до реабілітаційного центру.

Невже в Україні власники підприємства можуть спокійно утримувати трьох червонокнижних ведмедів у таких жахливих умовах та почувати себе спокійно? Годі терпіти знущання над тваринами. Звертаємось з повторною заявою до національної поліції України, вимогами внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 299 Кримінального Кодексу Україну та здійснити всебічне розслідування даного інциденту, незважаючи на ймовірний вплив осіб з підприємства «Явсон» на працівників Косівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, – йдеться у повідомленні.

В середу, 3 березня, вдалось добитися внесення відомостей у Єдиний реєстр досудових розслідувань за статтею 299 ККУ. Наразі очікують від прикарпатської поліції розслідування та якнайшвидше вилучення трьох червонокнижних ведмедів, які все життя перебувають у тісній клітці без доступу до прогулянок, їжі, сну, барлоги та інших життєвонеобхідних умов.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм