В КП “Електроавтотранс” пояснили підняття тарифів на проїзд у Франківську

В КП “Електроавтотранс” ІФ з приводу озвучених міським головою питань щодо можливого підняття тарифів повідомили, що комунальне підприємство не має повноважень на підняття тарифів, в тому числі і на встановлення тарифів на проїзд у міському наземному транспорті. Це – повноваження виконавчого комітету міської ради.

Також зазначили, що діяльність КП «Електроавтотранс» не залежить від тарифу на проїзд, пише Ратуша.

Іншими словами нам, як перевізнику, не важливо, який тариф встановлюється, оскільки нашим основним джерелом доходу є договір на транспортну роботу між замовником (містом) та перевізником (нами), – додали в підприємстві.

Зауважили, що для нормального функціонування підприємства необхідно, щоб сума доходу покривала витрати, яке несе підприємство для виплати заробітної плати, оплати за енергоносії та обслуговування рухомого складу. Наразі місто справно покриває свою частину витрат на ці послуги, а це – близько 70%. Тобто, при тарифі 0 грн місто змушене буде взяти на себе 100% фінансування комунального підприємства.

ДО ТЕМИ: «Галка» обов’язкова: з березня проїзд у комунальному транспорті лише з карткою

Станом на 26 січня 2021 року проїзд в транспорті готівкою (тариф 6 грн) оплачує 74% платних пасажирів. Отже, для більшості пасажирів зараз діє тариф 6 грн.

Вдумайтесь! Троє з чотирьох пасажирів від серпня 2020 року досі не скористались можливістю зменшити собі тариф на проїзд до 4 грн, придбавши транспортну картку «Галка»! А ще й, як бонус, їздити з безкоштовною пересадкою 30 хв. Все, що потрібно зробити цим пасажирам, щоб уникнути підняття тарифів, – це просто придбати транспортну картку «Галка», – зазначили в підприємстві.

Пояснили, що тариф 10 грн встановлюється для тих, хто відвідує місто з туристичною чи іншою метою. Тобто для тих, хто не є жителями франківської громади, а тому не мають потреби купувати транспортну картку.

І це справедливо, оскільки з їхніх податків не виділяються кошти на утримання комунального перевізника, тому вони повинні платити повну вартість проїзду. За нашими очікуваннями, цифри співвідношення готівкових оплат та оплат через картку «Галка» (у випадку зміни тарифів) повинні бути протилежно іншими: близько 80% оплат карткою «Галка» та 20% оплат готівкою. У перспективі готівкова оплата повинна складати не більше 1%.

При збільшенні тарифу підприємство не отримає суттєвого збільшення доходу через оплату проїзду, а більшість пасажирів не відчує збільшення оплати за проїзд (якщо придбає транспортну картку), однак гості Івано-Франківська будуть платити справедливу ціну за оновлений транспорт, а це зможе, нехай хоч трохи, зменшити навантаження на міський бюджет.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм