Віктор Шевченко: Вихованцям Черченської спеціальної школи потрібен новий корпус

Команда «За майбутнє» продовжує відвідувати населені пункти Прикарпаття. Цього разу завітали в село Черче на Рогатинщині.

Тут працює єдина всю область спеціальна школа для дітей з вадами опорно-рухового апарату. Попри те, що заклад розрахований на 21 вихованця, в ньому на сьогодні навчається 39 діток.

Заклад унікальний тим, що він надає два види послуг. Перше – це навчання. Дітки навчаються відповідно до розроблених навчальних програм, які не відрізняються від звичайних. Другий блок – це реабілітаційний. Лікувальна фізкультура, масажі, розробки. Кожна дитина їздить займатися в басейн. До карантину двічі на рік також лікували дітей в санаторії в Черче, – розповідає директор закладу Надія Шемберко.

ДО ТЕМИ: “Дороги до кожного села будуть вже за три роки”, – команда ”За майбутнє”. ФОТО

Наразі заклад потребує розширення. У 2016 році була розроблена проектно-кошторисна документація і розпочалося будівництво нового корпусу. Замовником виступило управління капітального будівництва обласної адміністрації. За два роки гроші закінчились, а будівництво зупинилось.

Відповідно до проектно-кошторисної документації, в цьому корпусі передбачені класні та спальні кімнати і реабілітаційне відділення з медичним блоком. Власне те, що нам дуже потрібно. Тому що в центрі бракує місця для реабілітації, – говорить Надія Шемберко.

Для добудови нового корпусу необхідно понад 11 мільйонів гривень. В області таких грошей немає.

В 21 столітті кожна дитина має отримати вільний доступ до якісної освіти і до свого здоров’я. Якщо ми не даємо дітям можливість отримати якісні освітні і реабілітаційні послуги, то це означає, що ми її обмежуємо в цих можливостях, – зауважує директор закладу.

ДО ТЕМИ: Представники команди “ЗА МАЙБУТНЄ” зустрілись із нафтовиками. ФОТО

За підрахунками, в Черченській спеціальній школі навчається лише десята частина дітей із області, котрі цього потребують. В команді «За майбутнє» переконані, що усім дітям без винятку потрібні найкращі умови для навчання і лікування.

Дійсно, тут створені просто фантастичні умови для дітей, їх для реабілітації і навчання. Але вони мають дуже мало місця. Ми переконані, що дуже швидко зможемо добудувати новий корпус. Бо це дійсно вкрай необхідно, – говорить представник команди «За майбутнє» Віктор Шевченко. – Про дітей треба дбати і робити їм найкращі умови. Ми не хочемо і не будемо розділяти дітей. Кожна дитина має право тільки на найкращі умови і ми для цього все будемо робити.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм