Відродити свій кінематограф: у Франківську стартували “Дні українського кіно”. ФОТО

Сьогодні, у кінотеатрі “Люм’єр” відбулась пресконференція з нагоди відкриття “Днів українського кіно”, які пройдуть з 12 по 16 жовтня.

“Дні українського кіно” організовують у Івано-Франківську вже четвертий рік поспіль, пише Ратуша.

Ми хочемо зосередити увагу і сфокусувати наші погляди на відродження українського національного кінематографа. Дали можливість побачити ті прем’єрні покази, які вже є, а також побачити фільми, які були зняті рік, два, три тому. Відчути, що Україна рухається динамічно, як держава, яка створює власне кіно, – розповідає начальник управління культури, національностей та релігій Володимир Федорак.

Організатори кажуть, що хотіли б бачити зараз переповнені зали, як і в попередні роки, але в умовах пандемії це неможливо.

Ми найбільше постраждали найбільше під час карантину, адже наші заклади були зачинені майже чотири місяці. Коли я сюди заходила, це був не той живий організм, який пульсує, де смажиться попкорн, де є емоції, відгуки. Зачинений кінотеатр – це просто нерухомість. Тому мені сьогодні приємно бачити ваші обличчя, це здорово, – ділиться директор кінотеатру “Люм‘єр” Лідія Шкрібляк.

Цьогоріч франківці зможуть переглянути такі кінострічки:

  • 12 жовтня – “Толока” режисера Михайла Іллєнка;
  • 13 жовтня – “Тарас. Повернення” з актором Івано-Франківського драмтеатру Романом Луцьким в головній ролі;
  • 14 жовтня – фільм-казка “Пекельна Хоругва, або ж Різдво Козацьке”;
  • 15 жовтня – “Східняк” – дебютна робота режисера Андрія Іванюка (родом з Прикарпаття);
  • 16 жовтня – “Фортеця Хаджибей”.

“Дні українського кіно” триватимуть з 12 по 16 жовтня, але українське кіно житиме ще багато років, – запевнила директор навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Світлана Панько.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм