Вперше в онлайні: у Франківську завершився різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”

В Івано-Франківську, в храмі Царя Христа завершився традиційний XII Міжнародний фестиваль “Коляда на Майзлях”.

Цьогоріч участь у ньому взяли колективи як і з України, так і з-за кордону, пише Суспільне Карпати, пише Ратуша.

В останній день фестивалю можна було почути коляду у виконанні колективів з Івано-Франківська, Києва, Канади та Сполучених Штатів Америки. Одним із них був і молодіжний хор “Осанна”, який виступав разом з іншими хорами, які діють при церкві Царя Христа.

“Наш колектив – молодіжний хор “Осанна” – фактично стоїть біля витоків цього фестивалю. Ми його розпочинали, ми його зініціювали і вже 12 років є учасниками цього дійства. І цьогоріч готувалися, хотіли пригадати щось нове, цікаве, відродити давнє, – розповіла керівниця колективу Любов Терлецька. – Звичайно кожного року хочеться заспівати щось нове, чого ще ми не співали на фестивалі. Цьогоріч вибрали коляду Жданкіна “Їде Бог на санях”, також відродили давню коляду “Славен єси, Боже”. Вона трохи архаїчна, гуцульська”.

Частину виступів колективів можна було послухати онлайн, адже через карантинні обмеження приїхати до Івано-Франківська вони не змогли. Для цього в храмі встановили екран, через який присутні мали змогу чути їхній спів. Таких виступів у завершальний день фестивалю було чотири.

Мар’яна Янишевська прийшла послухати коляду в храм Царя Христа разом з чоловіком. Розповідає, що відвідує фестиваль не вперше:

“Чула про “Коляду на Майзлях”. Вона вже проводиться кілька років. Я другий раз тут. Попередні роки не виходило. Звичайно, якийсь формат зовсім інший, але все одно отой дух, оте піднесення – воно є присутнє, бо це свято”.

Цьогорічна “Коляда на Майзлях” – найкоротша за тривалістю, адже проходила лише три дні, розповідає настоятель храму Царя Христа Артемій Новіцький. Щоправда, в 2021-му до коляди зголосилося більше колективів з-за кордону, ніж у попередні роки.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм