“Україна дає здачі”: Володимир Зеленський пояснив гучні рішення РНБО. ВІДЕО

Вчора відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, в якому підбив підсумки щодо останніх рішень, пише Ратуша.

Коротко я описав би цей процес трьома словами: Україна дає здачі. Здачі всім, хто довгі роки завдавав по ній ударів, користуючись її слабкістю, відсутністю законності, порядку та найголовнішого – справедливості. Справедливості, яка довгі роки для звичайних людей була навіть не дефіцитом. А чимось міфічним, ніби з легенд про цвіт папороті. Передусім ми присікли спроби розколоти Україну пропагандою та дезінформацією. 2 лютого 2021 року було заблоковано діяльність осіб, які вважали нормою вести бізнес на тимчасово окупованих територіях України та фінансувати дезінформаційні батальйони, що атакували українців залпами брехні та маніпуляцій. Звісно, всім цікаво – чому це не було зроблено попереднім керівництвом країни за всі роки війни? Мабуть, питання риторичне. Можливо, вони діяли за логікою «мухи – окремо, цукерки – окремо».

Володимир Зеленський повідомив, що 19 лютого заблоковали активи, майно, анульовано ліцензії та дозволи підприємств, пов’язаних з паном Медведчуком. А також було доручено повернути у державну власність нафтопровід «Прикарпатзахідтранс» та з’ясувати, за яких обставин у 2015 році у приватній власності опинився державний нафтопровід довжиною майже півтори тисячі кілометрів.

Справедливу й законну реакцію з боку України мають отримати й ті, хто вважав, що не у держави, а в приватних руках може опинитися контрольний пакет акцій над стратегічними оборонними підприємствами України, зокрема «Мотор Січ», а також можуть привласнюватися землі та надра, які належать народу України. Як взагалі це сталося? Знову ж таки – риторичне питання. Але відповіді на них знайдуть правоохоронні органи разом з Державною службою геології та надр.

Очільник країни розповів про санкції Сполучених Штатів Америки стосовно колишніх власників ПриватБанку.

Ми підтримуємо це рішення та працюємо над тим, щоб повернути в Україну кошти. Щоб повернути в Україну справедливість. Її головний принцип полягає в тому, що ми чітко бачимо різницю між поняттями «великий бізнес» та «олігархічний клас», – зазначив Зеленський. – А от прізвища тут не мають жодної різниці: Медведчук, Коломойський, Порошенко, Ахметов, Пінчук, Фірташ чи будь-хто інший. Важливо одне – ти готовий працювати законно та прозоро чи хочеш і надалі створювати монополії, контролювати ЗМІ, впливати на депутатів та інших державних службовців? Перше – підтримується. Друге – закінчується.

За словами Володимира Зеленського, вчора затвердили державну Стратегію деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя:

Тим, хто на щось розраховував, можу сказати: забудьте про те, що Україна забуде про Крим. Водночас, коли ми говоримо про деокупацію, логічно також розібратися: хто і як створив умови для окупації? І мова не лише про 2014 рік, але й про ухвалення так званих Харківських угод.

Президент України зазначає, що це не повний перелік кроків, вжитих державою останнім часом і не остаточний список заходів, що будуть вжиті державою в недалекому майбутньому.

Для захисту інтересів України мені достатньо двох речей. Перша – 25 січня 1978 року. День, коли я народився в цій країні, на нашій українській землі. Друга – 20 травня 2019 року, коли я присягнув боронити нашу Україну всіма своїми діями. Додаткових мотивацій, зокрема від наших партнерів, я не потребую. Підтримки – так. І за неї ми завжди будемо вдячні. Але в першу чергу ми самі маємо себе захищати, замість нас цього ніхто не зробить. І Україна може самостійно приймати рішення, щоб себе захистити та відновити справедливість. Може. Хоче. Й буде. А тим, хто досі в цьому сумнівається… До наступних засідань Ради національної безпеки і оборони. Слава Україні! – сказав Володимир Зеленський.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм