Володимир Дзьомбак: Ми не можемо в один момент кардинально збільшити кількість лікарів для лікування пацієнтів з COVID-19

Сьогодні під час онлайн-брифінгу головний державний санітарний лікар в області Руслан Савчук та заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак розповіли про ситуацію із поширення коронавірусної інфекції на Івано-Франківщині.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської облдержадміністрації.

Наголошуючи на тому, що задля профілактики коронавірусу населення повинно чітко дотримуватись карантинних протиепідемічних заходів, Руслан Савчук зазначив:

«В області від початку пандемії зареєстровано 18340 підозр на коронавірусну хворобу, за минулу добу маємо 131 лабораторно-підтверджений випадок. Найбільше хворих у місті Івано-Франківськ, Тисменицькому та Косівському районах. Медики, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19, також хворіють. 1165 лабораторно-підтверджених випадків у медичних працівників».

Держава послідовно нарощує кількість тестувань, але тестування як таке не може бути гарантією від інфікування. Щоденно у лабораторіях Прикарпаття проводиться більше тисячі ПЛР-тестувань, 90 % із них здійснює обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України.

Володимир Дзьомбак зауважив, що на даний час в області 20 медичних закладів надають допомогу хворим на коронавірус. У лікувальних закладах 1851 ліжкомісце, наразі їх зайнятість становить 36%, 141 ліжко в інтенсивній терапії, 687 ліжок забезпечено подачею кисню, маємо 137 апаратів штучної вентиляції легень.

«Поки що в лікарнях вистачає як ліжок, так і лікарів, які зможуть допомогти усім пацієнтам з коронавірусом. Однак у випадку збільшення кількості інфікувань до критичної межі може виникнути проблема із забезпеченістю лікарень медичними працівниками. Ми можемо розширити ліжкомісця у лікарнях, встановити необхідне обладнання, забезпечити усіх пацієнтів киснем, що й робимо послідовно від початку пандемії, однак ми не зможемо «імпортувати» лікарів або якось ще додати їх за потребою стільки, скільки необхідно», – наголосив посадовець.

На брифінгу також зазначалося, що влада діє більш відповідально, усвідомлюючи, що боротьба із коронавірусом є спільним завданням для всіх, в тому числі й для місцевої влади.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм