Володимир Боришкевич: Здаю кров на благо тих, кому це потрібно

Колишній капітан ФК Прикарпаття має благородне хобі – донорство крові.
Колишній капітан ФК Прикарпаття має благородне хобі – донорство крові.

От за ним щось таке можна було б запідозрити – на полі Володя Боришкевич завжди був ватажком, який самовіддано не уникав єдиноборств і вів за собою команду.

Таким виявився і за межами поля. Завершивши виступи за Прикарпаття по ходу поточного сезону, він поки що не продовжує кар’єру, пише Ратуша з посиланням на Спортарену.

Зате 33-річний півзахисник увійшов до когорти донорів України, і таким чином допомагає людям, яким потрібна медична допомога й ця кров може врятувати їм життя.

– На фото ви – в лікарні здаєте кров. Як давно займаєтеся донорством і звідки виникла така ідея?

– Коли вперше здав кров – точно не пам’ятаю, але це було точно для когось із друзів в жіночу консультацію перед родами, бо по тих чи інших причинах мої друзі не могли здати. Так якось і пішло.

З того часу регулярно здаю кров по 3-4 рази на рік. Це якось цього року я лиш у перший раз здав вчора (бесіда пройшла в четвер, – прим. Sport Arena), бо ця пандемія наламала всі плани. Як такої, ідеї не було – сама вона вийшла. Якось ми з командою здавали разом кров і тоді мені лікарі запропонували – чи не хотів би я стати донором України? Я в принципі погодився на це, бо яка різниця – і так здаю. З того часу роблю це регулярно.

– Чи знаєте, кому саме дістається ваша кров? Для вас це має значення?

– Так, для мене має значення для кого це, кому дістанеться кров. Нещодавно здавав для дівчинки 23-літньої Христини Гавриш – побачив пост у фейсбуці, що треба кров 2+ (знайома запостила, я перепитав у неї, чи дійсно потрібно).

Переважно здаю кров конкретно для когось, але пару разів просто здавав – не мав різниці, лиш би пішло на благо тих, кому це зараз потрібно. Можливо, хоч цим допоможу комусь…

Взагалі, якби люди знали й замислювалися, що в лікарнях існує постійна потреба донорської крові, багато хто, думаю, прилучився б. Лікарі постійно про це інформують. Проводяться заходи зі збирання крові. Хочеться, щоб про це знало більше людей.

– Загалом, чи рахували рази/літри, скільки здавали крові за весь час?

– Ні, не рахував літри. Зараз буду згадувати. Здавав уже разів 15-20 десь по 450 грам.

– Чи здавали кров, коли були діючим професіональним гравцем?

– Так, неодноразово.

– Як швидко організм відновлюється після цього? У той день ви могли повноцінно працювати чи тренуватися?

– Так. Бувало, здавав зранку кров, а вже ввечері тренувався, так як і всі.

– А як зараз ваші справи? Що робите після того, як залишили Команду рідного краю?

– Все добре в мене, от тільки на даний момент мені не можна грати в футбол і взагалі займатися спортом, бо маю травму з пахом, привідним м’язом і сухожиллями. Тому зараз на реабілітації – можливо, ще місяць треба буде поробити якісь фізпроцедури, але це вже лікарка точно скаже на днях, коли потраплю до неї на прийом після МРТ.

– Пару слів про Прикарпаття. Болісно команда сприймає зміну поколінь. Вірите в її перспективи чи десь достроково розсталися з вашою “бригадою”?

– Не знаю, чи болісно, чи не болісно. Там є керівництво, їм видніше зараз. Чи вірю в перспективу? Так, вірю. Є пару хороших молодих хлопців і я їм бажаю, щоб вони як можна більше ігор виграли і як можна вище піднялися в турнірній таблиці.

– Як вам нинішня Перша ліга?

– На сьогоднішній день Перша ліга – це досить хороший рівень. Багато потужних команд і висококласних виконавців є, які пройшли Favbet Лігу. Я вам так скажу – кожна команда цікава по-своєму, тому цікаво слідкувати за Першою лігою.

Нагадаємо:

Володимиру Боришкевичу – 33 роки. Півзахисник. Виступав за  Факел (Івано-Франківськ), Динамо-2 (Київ), Енергетик (Бурштин) і низку сильних аматорських колективів рідної області.

Є однією з легенд Прикарпаття – виступав у команді в гірші часи, в безгрошів’я, а також був серед тих, хто стояв біля витоків нового клубу, що повернув області місце серед професіональних команд. Боришкевич був капітаном Прикарпаття, у 2017 році його гол і гольова передача допомогли франківцям вибити з Кубка України львівські Карпати при 10-тисячній аудиторії. На всеукраїнському професіональному рівні провів 213 матчів (25 голів). В літньо-осінній частині Першої ліги 2019/20 – 7 матчів. У сезоні 2010/11 виступав за Динамо-2 під керівництвом Геннадія Литовченка та Андрія Гусина. Його одноклубниками були, зокрема, Рудько, Кичак, Бутенін, Допілка, Кушніров, Люлька, Новак, Парцванія, Рижук, Сухоцький, Макаренко, Мединський, Морозенко, Рибалка, Коваль.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм