Водій автобуса, який на Косівщині порушив карантинні вимоги, не платитиме штраф

Водій автобуса, якого на Косівщині оштрафували за порушення карантину, подав апеляцію до Івано-Франківського апеляційного суду.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на постанову суду.

Нагадаємо, Косівський районний суд зобов’язав керманича маршрутного автобуса «Косів – Хімчин» виплатити 17 000 гривень штрафу за те, що перевозив більше пасажирів, ніж було в салоні сидячих місць.

Чоловік на засідання не з’явився, але надав письмове пояснення про те, що своєї вини не визнає. Тоді в суді вдалось довести вину водія, проте він подав апеляційну скаргу на таке рішення суду.

В апеляційній скарзі водій оспорює законність й обґрунтованість постанови судді, вважає, що вона є такою, що підлягає скасуванню з підстав порушення норм законодавства та невідповідності висновків суду фактичним обставинам справи, оскільки суддею належним чином не з`ясовано об`єктивно всі обставини справи, – йдеться у постанові.

За його словами, протокол про адмінправопорушення не відповідає фактичним обставинам справи, складений з порушеннями, в ньому не зазначили вид транспортного засобу та його вмістимість. Також відсутні дані про місце складання протоколу.

ДО ТЕМИ: Карантин вихідного дня: у Калуші оштрафували ритуальний дім. ФОТО

Заслухавши докази апелянта, суд встановив, що постанова нормам закону не відповідає, тому підлягає скасуванню.

За вказаних порушень в протоколі та матеріалах справи суд повинен був повернути її для належного дооформлення, що судом не виконано. Приєднаний до матеріалів справи диск з відеофіксацією події адміністративного правопорушення не містить відомостей, котрі б переконливо підтверджували наявність у діях водія складу адміністративного правопорушення.

Клопотання апелянта щодо вирішення питання судових витрат не може бути задоволеним, оскільки закон не передбачає відшкодування таких витрат особі, яка притягалася до адміністративної відповідальності. Таким чином апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню:

Апеляційну скаргу задовольнити частково, постанову судді Косівського районного суду від 15.10.2020 року щодо нього – скасувати, провадження у справі закрити на підставі ст. 247 п.7 КУпАП у зв`язку з закінченням строку давності накладення адміністративного стягнення за ст. 44-3 КУпАП.