Вода в криницях Прикарпаття не придатна для пиття: триває дезінфекція

Вживати воду лише із пляшок - одна з рекомендацій для прикарпатців .
Вживати воду лише із пляшок - одна з рекомендацій для прикарпатців .

Паводок 2020 року не лише завдав шкоди дорогам та будинкам, а ще й позбавив людей права втамувати спрагу просто із колодязя.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина».

«Вживати воду лише із пляшок», – одна з рекомендацій для прикарпатців від обласної держпродспоживслужби.

Щоб вирішити проблему спеціалісти Івано-Франківського лабораторного центру працюють вже четвертий день поспіль.

За словами експертів, після паводку пити із криниць небезпечно, адже споживання сирої води може привезти до зараження організму.

«Можливий розвиток таких небезпечних інфекційних захворювань як: черевний тиф, лептоспіроз, туберкульоз, сальмонельозна інфекція, дизентерія, вірусний гепатит А. Тому необхідно пам`ятати, що ні в якому разі не можна вживати сиру воду», – зазначає начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Віталій Фіглевський.

Щоб уникнути цього колодязі необхідно продезінфікувати. Знезараження проводиться в три етапи: попередня дезінфекція криниці, очищення і повторна дезінфекція. Спеціальні засоби для цього використовують представники Івано-Франківського лабораторного центру.

«Ми маємо невеликий запас дезсередників. Проводимо самостійно такі знезараження. Безпосередньо перед початком дезінфекції розчиняємо ту таблетку в ємкості води та виливаємо це в криницю», – розповідає директор державної установи «Івано-Франківський лабораторний центр» Міністерства охорони здоров`я Руслан Савчук.

Однак, розповідають спеціалісти, дезінфікувати криниці варто лише після того як рівень води повернеться до норми.

Для прикладу, в селі Підпечери знезараження проводити зарано та місцеві жителі мають надію, що втамувати спрагу прямо з колодязя зможуть якнайшвидше.

«Зрозуміло, що це стихійне лихо, тому все мало б бути зроблено безкоштовно. Люди сподіваються на це» – коментує в.о. старости с. Підпечери  Ярослава Довженко.

А вже після знезараження спеціалісти відбиратимуть проби води для проведення мікробіологічного та санітарно-хмічного дослідження в лабораторіях, щоб переконатися, що пити із криниць – безпечно.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм