Винні 500 млн через низькі тарифи: керівник калуського “Водотеплосервісу” пояснив причину боргу

На рахунки комунального підприємства “Водотеплосервіс” у Калуші, що на Прикарпатті, працівники виконавчої служби наклали арешт.

Все – через те, що вони боргують понад 500 мільйонів гривень постачальникам газу та електроенергії, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Заборгованість, за словами виконувача обов’язків директора КП “Водотеплосервіс” Петра Шевчука, виникла через те, що підприємство надавало свої послуги з водовідведення та водопостачання за низькими цінами. Така ситуація, каже, тривала з 2003-го року/

ДО ТЕМИ: У СТЕКУ розповіли, як франківцям повернути гроші за переплату

Згідно з даними, які оприлюднено на сайті комунального підприємства “Водотеплосервіс”, тарифи на водопостачання та водовідведення з першого листопада 2020-го становили 8,53 копійки за один кубометр та 11,38 копійок за один кубометр стоків. До цього з 21-го жовтня 2010-го року тариф був на рівні 5,2 грн за водопостачання та 3,1 грн за водовідведення.

Є втрати по мережі і неможливість збору коштів через масове відключення. На сьогодні по місту вже близько 30 %, а вже, можливо, й менше від загальної кількості абонентів “Водотеплосервісу”, які перебувають на централізованому опаленні. Постачання теплової енергії до них є таким, що не покриває витрати навіть на купівлю газу, – розповів Петро Шевчук.

Крім цього, за його словами, на підприємстві є заборгованість з виплати заробітної плати, яка станом на кінець січня становить понад сім мільйонів гривень. Також мають несплачений кредит від Світового банку в розмірі дев’ять мільйонів гривень. Єдиний вихід, каже керівник підприємства – це підняти тариф.

ДО ТЕМИ: В Івано-Франківську власників житла із септиками зобов’яжуть платити за водовідведення. ВІДЕО 

Калушанка Катерина Щербина проживає в одному із будинків на вулиці Каракая. Каже, що про можливе підвищення ціни на тепло і воду чула, але проти такого рішення.

Зарплати і пенсії – мінімальні, тарифи піднімають. Люди просто в розпачі. Немає виходу із ситуації, люди протестують, але, на жаль, ніякої адекватної реакції немає з боку влади. Хотілося, щоб це було дешевше, бо чоловік працює, а я в декретній відпустці зараз, а суми колосальні, – зазначила жінка.

Котельня на вулиці Каракая – одна із семи, які зараз перебувають на балансі “Водотеплосервісу”. Вона обслуговує 12 будинків на вулицях Каракая та Винниченка, а також дитячий садочок та будинок школяра, які розташовані поблизу.

ДО ТЕМИ: За 2020 рік комунальники намагалися обрахувати прикарпатців на понад 9 млн грн 

Майстер з ремонту та експлуатації котелень Микола Маслей розповів, що у разі закриття котельні її абонентів можуть під’єднати до іншої:

Можливо цього року цього ще не буде, але все до цього йде. Протягом трьох років вже мали закрити всі котельні. На даний час котельні на Незалежності ми передали на міськвно (відділ освіти – ред.), а на гімназії, якщо закриється на Біласа і Данилишина, то будуть мобільну ставити.

Постанову про арешт рахунків “Водотеплосервісу” видали 25-го січня.

За словами міського голови Калуша Андрія Найди, один із рахунків, які заблокували, – зарплатний. Тому міська рада вже звернулася до Державної виконавчої служби з проханням розблокувати його.

Сьогодні (28-го січня) мали би прийняти рішення щодо розблокування нашого рахунку, але це все в частині заробітної плати. Далі робитимемо кроки, щоб розблокувати, щоб люди могли розрахуватися за енергоносії, паливно-мастильні матеріали, за газ – за все. Сьогодні в нас буде сесія міської ради. Ми готуємо звернення до Президента України, щоб він терміново втрутився в дану ситуацію, і будемо рухатися до вищих кіл влади, – розповів Андрій Найда.

ДО ТЕМИ: Франківська котельня на Індустріальній працюватиме ще 3 роки 

Представник управління забезпечення примусового виконання рішень в області Іван Француз додав, що арештовували кошти підприємству вже декілька разів. Після цього “Водотеплосервіс”, ухиляючись від виконання рішення суду, щоразу відкривав нові рахунки. Цього разу підприємство їх не відкривало, а просить зняти арешт зі старого зарплатного рахунку.

Ті рахунки, які вони позиціонують як спеціальні – вони такими не є. Навіть згідно з тією довідкою з банку, яку вони нам надали. Вони є поточними, – розповів Іван Француз. – Тобто з них можуть платити як заробітню плату, так і здійснювати інші платежі. Підстав не накладати арешт на такі рахунки або знімати з них арешт в нас немає.

Крім цього, за його словами, в минулому році проводили опис техніки на підприємстві:

В 2020-му році нами було проведено ряд заходів. Було описано 10 одиниць техніки, майна. Була призначена експертиза, визначена вартість цього майна. Ну і зараз ми вже підготували заявки на його реалізацію. Була проведено дуже велику робота. Тільки в нас в Івано-Франківську томів 6-7 виконавчих проваджень.

ДО ТЕМИ: Івано-Франківська міська рада вимагає знизити ціну на газ до 4,49 гривні за кубометр 

Оскаржити постанову виконавчої служби щодо арешту рахунків, за словами правозахисника Андрія Малетина, можна протягом десяти днів.

Якщо це рахунок, пов’язаний з виплатою заробітної плати, то, відповідно до закону, його не можна арештовувати, це – кошти на рахунку, які призначені виключно на виплату заробітної плати. Але в даному випадку має бути спеціальний заробітний рахунок. Якщо це загальний і з нього виплачують зарплату, то в межах виконавчих проваджень все ж таки накладають арешт. За результатами рішення суду, можна буде говорити, чи правомірні дії виконавців, чи неправомірні, – зазначив правозахисник.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм