Вимагаємо повторних виборів на окрузі №87: депутати Франківської облради прийняли звернення до влади держави. ФОТО/ВІДЕО

Сьогодні розпочалась позачергова п’ята сесія Івано-Франківської обласної ради восьмого скликання.

У залі зареєструвались 49 народних обранців з 84 обраних. Також участь у сесії беруть голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук, представники правоохоронних органів, передає кореспондент Ратуші.

Депутати розглянули звернення до Президента України, Кабміну та Верховної Ради щодо порушень чинного законодавства України під час проведення і встановлення результатів проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87.

Текст звернення з трибуни зачитав заступник голови Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук.

Події, які протягом останніх днів відбуваються в ОВО №87 в Івано-Франківській області, неможливо назвати проявом безпосередньої демократії, а самі вибори вільними та демократичними…

…Ми, депутати Івано-франківської обласної ради, станемо поряд, підтримаємо та забезпечимо кожного, хто захищатиме не тільки від зовнішньої агресії, а й від внутрішніх ворогів України…

Вимагаємо:

1. Проведення об’єктивного розслідування фактів грубих порушень чинного законодавства України посадовими особами ОВК ТВО №87 та притягнення їх до відповідальності.

2. Дати належну правову оцінку діям спецпідрозділу СБУ в приміщенні ОВК ТВО №87.

3. Забезпечення об’єктивного розслідування фактів незаконного проникнення у приміщення ОВК ТВО №87 та притягнення до відповідальності осіб, які викрали виборчу документацію.

4. Створити Тимчасову спеціальну слідчу комісію ВРУ для розслідування порушень чинного законодавства України під час проведення і встановлення результатів проміжних виборів народного депутата України в ОВО №87.

5. Визнати вибори народного депутата України в ОВО №87, проведені 28 березня 2021 року, недійсними та оголосити повторні вибори народного депутата України в ОВО №87,- йдеться у зверненні.

Як зазначив Микола Палійчук, на виборчій дільниці в Микуличині проголосувало 688 жителів. При повторному підрахунку виявлено 588 бюлетенів. Різниця 100 голосів, які “пропали”, були за Олександра Шевченка. Також пропали бюлетені з шести дільниць.

На сайті ЦВК пише, що Вірастюк виграв на 749 голосів. Повідомляємо всім виборцям: викрадено бюлетенів за Шевченка – 504, дільниці, де вибори не дійсні, перевага Шевченка становила 429 голосів. Разом – 933 голоси. Перемога була вкрадена!- запевняє депутат.

Після запитань до доповідача та обговорень обранці обласної ради надали слово члену ОВК №87 Артуру Дороніну.

За моєю заявою відкрито чотири кримінальних провадження: три – про викрадення виборчої документації і одне – про втручання народного депутата України Миколи Тищенка в роботу ОВК, тиск на її членів і погрози,- розповів Доронін.

Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук розкритикував звернення депутатів:

Звернення обласної ради не може бути правовою підставою, зокрема, для визнання виборів не дійсними та оголошення повторних виборів народного депутата. Навпаки, таке звернення може бути розцінене, як втручання в діяльність судових та правоохоронних органів. Закликаю депутатів бути зваженими і відповідальними. Не перетворювати обласну раду на майданчик політичної боротьби, а зосередитись на вирішенні нагальних проблем прикарпатців.

Прошу всіх фракцій внести свої поправки і підтримати звернення,- закликав депутатів Микола Палійчук.

Після чого до всіх присутніх звернувся очільник обласної ради Олександр Сич.

На відміну від інших регіонів України, Прикарпаття завжди втішалось спокоєм і політичною стабільністю. Вважаю, що головне призначення сьогоднішньої сесії обласної ради випередити неспокій і нестабільність на Прикарпатті. Тому якщо сьогодні є кричущі факти порушення демократії виборчого законодавства, ми зобов’язані, як представники громадськості Прикарпаття, реагувати на це і закликати владу, бо ми зобов’язані дбати про мир, стабільність і спокій тих людей, які нас сюди обрали,- наголосив керівник ради.

Звернення підтримали 55 депутатів. Зазначимо, фракція “Слуга народу” в повному складі (7 депутатів) – не проголосувала.

Нагадаємо, з 29 на 30 березня близько другої ночі до поліції надійшло анонімне повідомлення про замінування будівлі Окружної виборчої комісії На Івано-Франківщині «замінували» окружком, який підраховує результати виборів Ради на окрузі № 87. Жодної вибухівки правоохоронці не виявили.

Наступного дня, 30 березня, голова ОВК і ще кілька членів комісії не прийшли на роботу. Загалом були відсутні 9 з 18 членів комісії, а для кворуму необхідно 10 присутніх. Через це в окрузі призупинили прийом протоколів з дільничних виборчих комісій із мокрими печатками. ЦВК згодом змінила голову комісії та ще трьох її членів.

Напередодні на Прикарпаття прибули депутати від «Слуги народу» на чолі з нардепом Миколою Тищенко, щоб влаштувати допит членам комісії. Так, очільник десантної групи “слуг народу” вночі перебував на окружній виборчій дільниці та неабияк “заважав” проводити підрахунок голосів.

А вранці того ж дня кілька десятків співробітники Служби безпеки України ввірвались в приміщення окружної виборчої комісії №87 і вивели звідти кілька осіб. Як пояснили у пресслужбі СБУ, впродовж останньої доби до правоохоронних органів надійшло чотири повідомлення про замінування та три повідомлення про захоплення заручників на об’єктах ОВО №87, тому прийнято рішення разом з органами Національної поліції забезпечувати охорону на окрузі.

ОПОРА розробила мапу з результатами голосування на виборах народних депутатів у 87 окрузі з центром у Надвірній. А штаб кандидата в народні депутати України Олександра Шевченка оприлюднив скан-копії протоколів всіх 117 дільничних виборчих комісій. Окружна виборча комісія округу №87 визнала недійсним голосування на виборчій дільниці №261030, що в селі Микуличин.

Олександр Шевченко та Василь Вірастюк заявили, що подаватимуть позови до суду через фальсифікації на проміжних виборах у Раду на 87-му округу.

Центральна виборча комісія прийняла до розгляду та опрацювання протокол окружної виборчої комісії про підсумки голосування на проміжних виборах народного депутата на окрузі №87. Для встановлення остаточних результатів виборів Комісія очікуватиме рішення судів.

Що було раніше:

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм