Ветеран альпінізму Іван Кухар: Мрію побувати на Афоні

Ветеран альпінізму Іван Кухар захопився походами ще в армії. Згодом з командою альпіністів піднявся на найвищу гору Кавказького хребта – Ельбрус ( 5 642 м ). У свої 63 продовжує ходити в гори і пробувати себе у нових амплуа.

Близько 12-ти років Іван Кухар був наставником із зимового тренінгу міського осередку пластунів та член громадського рятувального загону, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Сьогодні чоловік має статус ветерана альпінізму, судді з гірського багатоборства. Про свою найбільшу пристрасть Іван Кухар розповідає так:

У горах людина пізнає себе, якою є. Там перевіряєш себе на міцність. Гори змінюють.

Пригадує, похід на Ельбрус видався не таким вже й важким.

З Кисловодська в Приельбрусся ми пішки йшли, набули акліматизації через перевали, бо ми висоту набирали. І мені було досить легко психологічно і фізично теж. Ще подорож запам’яталася тим, що туди приїхав Райнгольд Месснер, який першим підкорив Еверест без кисневого обладнання та пройшов усі “восьмитисячники”.

Нещодавно альпініст повернувся з походу на Петрос, хоча був час, коли думав, що з вершинами доведеться полишити. Пережив три складні операції. З того часу знає кожну рослинку, збирає та готує настоянки.

Під час сходжень Іван Кухар часто фотографує, тому у домашній колекції є сотні фотосвітлин з гірськими краєвидами. Два роки тому вперше представив їх на персональній виставці завдяки клубу “Людей золотого віку”, активним учасником якого і є.

На пенсії в Івана Кухаря з’явилося і модельне портфоліо. Якось, прогулюючись, його запримітив фотограф і запропонував стати по інший бік фотоапарата. Ідея прийшла до смаку.

Цікавий досвід, таке собі театралізоване дійство. То в ролі американського спецназу, то лікаря, то ветеринара. В усьому потрібно мати знання, щирість, душевність. Без того теж неможливо, – каже Іван Кухар.

У задумах альпініста – подорож на Олімп та Афон. А поки що Іван Кухар знову планує мандри рідними Карпати. Це його місце сили, вважає альпініст, тому так часто туди повертається.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм