Верховний Суд скасував указ про звільнення скандальної прикарпатської судді, яка ухвалювала вироки активістам Автомайдану

Верховний Суд скасував указ про звільнення суді Оксани Царевич, яку звинувачували в незаконному позбавленні водійських прав активістів Автомайдану.

Відповідне рішення суд ухвалив 17 березня, пише Ратуша з посиланням на Громадське.

Адвокат Роман Маселко у коментарі hromadske розповів, що рішення суду означає, що підстав для звільнення немає і Царевич можуть поновити на посаді. Якщо Печерський суд, в якому вона працювала, відмовиться поновити Царевич, тоді їй потрібно буде через суд вимагати свого поновлення.

Печерський суд, швидше за все, не буде перешкоджати і видасть наказ про її поновлення. Єдине — у неї закінчилися повноваження, тому для того, щоб приступити до судочинства, їй потрібно пройти процедуру призначення ще раз. Треба, щоб Вища рада правосуддя внесла подання, а президент ухвалив указ, — пояснює Маселко.

Водночас до повторного призначення Царевич вважатиметься суддею та отримуватиме зарплату.

ДО ТЕМИ: Калушанин намагався зайти до суду з бойовими набоями: його затримали. ФОТО

Також адвокат зазначив, що Царевич вимагала скасувати рішення Вищої ради правосуддя про звільнення та указ президента від 2016 року, компенсацію вона не вимагала.

Її або добровільно виплатять, або, вважаю, їй доведеться ще раз судитися через компенсацію, — сказав Маселко.

Крім того, поки немає рішення суду, тому невідомо, як Верховний Суд мотивував скасування указу.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм