Верховний суд не визнав бездіяльності ЦВК щодо виборів в окрузі №87

19 квітня Верховний Суд як суд апеляційної інстанції розглянув справу кандидата Василя Вірастюка проти Центральної виборчої комісії щодо визнання її бездіяльності, невстановлення результатів виборів та невизнання його обраним народним депутатом.

Про це повідомили в громадянській мережі ОПОРА.

ДО ТЕМИ: Олександр Шевченко звернувся до РНБО у зв’язку із злочинною фальсифікацією виборів на 87-му окрузі

Суд відхилив скаргу кандидата та залишив без змін рішення суду першої інстанції. «Верховний Суд вказав, що встановлення результатів виборів – це не просто формальна стадія виборчого процесу, на якій здійснюється механічний обрахунок (перевірка обрахунку) голосів, а передбачений законом процес (послідовність дій) ЦВК, спрямованих на прийняття, перевірку та фіксацію результатів голосування.

Обставини справи свідчать, що ЦВК послідовно вживала заходи з метою належного встановлення результатів голосування, проте існували об’єктивні обставини, що унеможливили своєчасне встановлення результатів голосування. Тому були відсутні підстави визнавати протиправною бездіяльність ЦВК щодо невстановлення результатів голосування 12 квітня», – йдеться у повідомленні.

Також найближчими днями Верховний Суд розглядатиме апеляцію ЦВК на Рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 квітня 2021 року в справі №9901/108/21, яким було частково задоволено позов політичної партії “Слуга народу” до ЦВК.

Нагадаємо, з 29 на 30 березня близько другої ночі до поліції надійшло анонімне повідомлення про замінування будівлі Окружної виборчої комісії На Івано-Франківщині «замінували» окружком, який підраховує результати виборів Ради на окрузі № 87. Жодної вибухівки правоохоронці не виявили.

Наступного дня, 30 березня, голова ОВК і ще кілька членів комісії не прийшли на роботу. Загалом були відсутні 9 з 18 членів комісії, а для кворуму необхідно 10 присутніх. Через це в окрузі призупинили прийом протоколів з дільничних виборчих комісій із мокрими печатками. ЦВК згодом змінила голову комісії та ще трьох її членів.

Напередодні на Прикарпаття прибули депутати від «Слуги народу» на чолі з нардепом Миколою Тищенко, щоб влаштувати допит членам комісії. Так, очільник десантної групи “слуг народу” вночі перебував на окружній виборчій дільниці та неабияк “заважав” проводити підрахунок голосів.

А вранці того ж дня кілька десятків співробітники Служби безпеки України ввірвались в приміщення окружної виборчої комісії №87 і вивели звідти кілька осіб. Як пояснили у пресслужбі СБУ, впродовж останньої доби до правоохоронних органів надійшло чотири повідомлення про замінування та три повідомлення про захоплення заручників на об’єктах ОВО №87, тому прийнято рішення разом з органами Національної поліції забезпечувати охорону на окрузі.

Що було раніше:

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм