Верховинська районна ТВК мусить працювати в борг, бо не отримала державної субвенції

Верховинська районна територіальна виборча комісія змушена працювати на громадських засадах.

Про це Громадській мережі ОПОРА повідомила голова комісії Василина Шкрібляк. Вона нарікає, що члени комісії вже другий місяць без зарплати. Мало того, за її словами, через відсутність фінансування ТВК залізла в борги.

ДО ТЕМИ: Івано-Франківська ТВК зареєструвала перших трьох кандидатів на посаду міського голови. ФОТО

Як повідомляла ОПОРА, у серпні Центральна виборча комісія надіслала листа до обласних, районних та міських територіальних виборчих комісій, де зазначається, що «помісячний розпис асигнувань загального фонду Державного бюджету за відповідною програмою передбачає виділення субвенції місцевим бюджетам на проведення локальних виборів виключно у вересні-листопаді 2020 року». Тобто, незважаючи на те, що ТВК розпочали свою роботу у серпні, гроші вони мали отримати після початку виборчого процесу, себто після 5 вересня. Втім вересень вже закінчується, а Верховинська районна ТВК не отримала жодних субвенцій.

«Ми ще жодної копійки не отримали, – скаржиться голова Верховинської районної ТВК Василина Шкрібляк. – Навіть рахунку відкритого не маємо. У фінвідділі нам сказали, що чекають якогось рішення з області і що немає фінансового розпису».

За її словами, всі роботи пов’язані з діяльністю ТВК, ведуться в борг.

ДО ТЕМИ: ЦВК затвердила форми та кольори виборчих бюлетенів. ФОТО

«Ми уклали договори з фірмами, але працюємо в борг. Наприклад, в борг зробили посвідчення членам комісій. Зараз треба робити і видавати посвідчення кандидатам в депутати, – розповідає Василина Шкрібляк. – Редакції ми боргуємо вже за два оголошення. Зараз потрібно вже давати третє – про реєстрацію кандидатів, а з яким лицем я маю до них йти? Люди пішли мені назустріч, бо мене знають і довіряють. Але зараз виходить, що я пообіцяла з ними розрахуватися і не зробила цього».

Василина Шкрібляк каже, що якщо гроші не надійдуть до кінця місяця, то комісія зупинить свою роботу. Також обіцяє скаржитись в ЦВК.

«В інших районах є якийсь рух, а Верховину стопорять не знаю чому, – говорить голова комісії. – Ми з 12 серпня без зарплати працюємо. Обіцяли, що з 5 вересня буде фінансування, але нема нічого. І якщо грошей не буде, то я нічого робити не буду, і ніякі вибори проводити не буду. На волонтерських засадах я не збираюся працювати. Буду дзвонити в ЦВК і доводити їх до відома, бо ще такого не було. Я в 2015 році працювала в комісії, але в кінці вересня ми вже мали гроші на руках. А тут вже жовтень на носі, а ми ні копійки не отримали. Чи вони вирішили позатикати нами дірки, а потім до побачення сказати? Я нічого не розумію. Це абсурд».

Як повідомили ОПОРІ в пресслужбі Івано-Франківської ОДА, у п’ятницю, 25 вересня, субвенцію з Державного бюджету перерахували на рахунок Верховинської районної ТВК.

«Можливо сьогодні грошей вони ще не побачать через технічні моменти. Але в понеділок гроші точно будуть на рахунках», – додали в пресслужбі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм