Вермі-ферма у Франківську: як каліфорнійські хробаки допомагають екології у геріатричному пансіонаті. ФОТО

У Івано-Франківському геріатричному пансіонаті опалим листям, скошеною газонною травою, гіллям, з харчовими та іншими відходами, які виникають у процесі нашої життєдіяльності, харчуються хробаки.

Про це розповів директор Івано-Франківського геріатричного пансіонату Віталій Яворський, пише Ратуша.

За його словами, у 2019 році у пансіонат закупили декілька сімей каліфорнійського хробака, що стало початком створення в пансіонаті невеличкої вермі-ферми.

В холодну пору року наші хробаки знаходились в теплому закритому приміщенні, а весною, коли їхня кількість значно збільшилась, ми запустили їх у заздалегідь приготовлені компостні ями, – розповідає директор геріатричного пансіонату.

ДО ТЕМИ: У Івано-Франківську пройшов Національний екологічний форум. ВІДЕО

Завдяки цьому все опале листя, скошена трава, гілля, частково відходи з харчоблоку переробляються на біогумус:

Біогумус наступною весною використаємо для висадки квітів, вазонів, підживлення грядок. Хробаків можемо використовувати для рибалки, продавати, а також використовувати як додаткове харчування для свійської птиці, яка в нас проживає, – розповідає чоловік.

Віталій Яворський додає, що у пансіонаті також зменшилась сума коштів, яку витрачали на оплату за вивіз побутового сміття.

ДО ТЕМИ: “Вода забере”: волонтери зняли фільм про екологію в Карпатах. ФОТО/ВІДЕО

Окрім вермі-ферми, в пансіонаті проживають «найекологічніші газонокосарки» – овечки та знищувачі рудого слимака – качки породи мускусна та мулард.

В найближчих планах – серйозніше зайнятись питанням сортування побутових відходів та переробки пластику, – запевнив чоловік.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм