Великий розпродаж в’язниць: франківське СІЗО піде з молотка

Міністерство юстиції розпочало продаж в’язниць, які не експлуатуються, але на утримання яких держава витрачає кошти.

Таких заморожених установ в Україні є 27. Першим об’єктом продажу став Ірпінський виправний центр. Заклад уже був законсервований і минулого року з нього перевели всіх засуджених, пише Ратуша.

Виправні колонії підуть з молотка на електронних аукціонах через майданчик ProZZorro.Продажі. Аукціон по кожному об’єкту будуть оголошувати окремо. Перед проведенням аукціону, держава забезпечить доступ потенційних покупців на об’єкт, каже Малюська, інформує «Радіо Свобода».

Читайте також: Душ, плазмовий телевізор та мінікухня: у франківському СІЗО відкрили платну камеру. ФОТО

Стартова вартість об’єктів – це їхня балансова вартість. Наразі, оцінщики ще займаються формуванням балансової вартості. Проте, у мін’юсті впевнені – об’єкти продадуться в рази дорожче від їхньої початкової вартості.

Частину виручених грошей перерахують до державного бюджету. Інша частина залишиться у Мінюсті та буде витрачена на розбудову нової в’язничної інфраструктури.

Поступово, великий розпродаж перетвориться на велике будівництво, каже міністр юстиції Денис Малюська. В першу чергу, йдеться про будівництво слідчих ізоляторів (СІЗО). Замість існуючих СІЗО, котрі, здебільшого, є у центральних частинах міст, хочуть збудувати нові – у промзонах або за межами міст.

Читайте також: Іванофранківці вже купляють подарункові сертифікати в СІЗО

«В Україні є 20 слідчих ізоляторів, котрі розташовані в центрах міст. Зокрема – у Києві, Одесі, Львові, Івано-Франківську. Це застарілі будівлі, зведені у позаминулому сторіччя, котрі не відповідають сучасним вимогам та стандартам. Крім того, нам немає сенсу утримувати такі установи в центральній частині міст. Для наших потреб вистачить і промзони», – каже Малюська.

За словами міністра, СІЗО будуть виставлені на продаж в останню чергу, після того, коли їхні двійники за межами міст будуть повністю збудовані та готові до заселення. Цей процес розраховний на 10 років.

Івано-Франківська установа виконання покарань (№12) розміщена на вул. Коновальця. В’язниця розрахована на 401 особу. З березня 2015 року Івано-Франківський слідчий ізолятор реорганізовано в Івано-Франківську установу виконання покарань (№12). До 2015 року у СІЗО вміщувалося 550 осіб. Щодо працівників, то їх налічується до 160 в установі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм