«Велике будівництво» на Прикарпатті: більшість коштів витратили на ремонт доріг

Завдяки президентській програмі «Велике будівництво», найбільше коштів, що були витрачені в Івано-Франківській області через систему електронних закупівель Prozorro, пішли на ремонти доріг.

Це 7,2 млрд грн, що склало майже половину від загальної суми закупівель за весь 2020 рік, пише Ратуша з посиланням на НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ.

Загалом минулого року на Прикарпатті було укладено 114,4 тисячі угод на 15,3 млрд грн. З них 587,6 млн грн пішло на протидію пандемії коронавірусної інфекції COVID-19. Тобто понад півмільярда гривень бюджетних коштів було розподілено за спеціальною процедурою звітування. Серед цих закупівель найдорожчою була угода Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА на закупівлю восьми рентгенографічних систем Polyrad SE за 38,8 млн грн.

ТОП-5 закупівель Івано-Франківської області у 2020 році виглядає так:

  1. Найдорожчим ремонтом доріг, попри загалом великі суми, виявився поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Р-24 Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам’янець-Подільський. На території області відремонтують 178 км дороги за 1,26 млрд грн. Контракт отримало ТОВ «ПБС» екс-народного депутата та керівника курорту «Буковель» Олександра Шевченка. Саме це підприємство отримало практично всі підряди на ремонти доріг фінансовані з коштів так званого «ковідного» фонди, які призначались для подолання наслідків пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 — 3,59 млрд грн.
  2. Минулого року управління капітального будівництва в Івано-Франківській області уклало угоду на будівництво нової школи у селі Боднарів (Калуській район) за 93,5 млн грн. Школу в селі намагаються збудувати з 1992 року. Тоді було виготовлено проект і навіть освоєно перші 152 тис. грн. Новий проект виготовили у 2010 році і наступного року розпочали будівництво, першим завданням якого було демонтувати старий фундамент. За два наступні роки на будівництво витратили 1,4 млн грн. Тоді вартість проекту оцінювали у 27 млн грн. За новою ціною школу будуватиме ТОВ «Рембудкомінвест», що належить депутату Івано-Франківської обласної ради від ВО «Свобода» Володимиру Яцишину.
  3. Третє місце в рейтингу посіла угода сільської ради села Поляниця з ТОВ «ПБС» Олександра Шевченка на додаткові роботи для будівництва сучасного біатлонного комплексу у сумі 73,9 млн грн. Угода була укладена за переговорною процедурою, оскільки необхідність додаткових робіт виникла вже в процесі будівництва та не перевищує 50% від основної угоди. Біатлонний комплекс в селі Поляниця «ПБС» будує з 2019 року, тоді фірма стала переможцем торгів з ціною у 148,4 млн грн.
  4. Дорогим виявилось минулого року і технічне переоснащення двох ліній електропередач (ЛЕП-10 кВ) в селі Поляниця. Акціонерне товариство «Прикарпаттяобленерго» замовило виконання робіт на суму 73,8 млн грн ТОВ «Новітні енергетичні програми».
  5. Підприємство «Рембудкомінвест» депутата обласної ради Володимира Яцишина займає ще одну позицію у рейтингу з сумою 63,5 млн грн. За ці кошти фірма збудує новий полігон ТПВ із влаштуванням сміттєсортувальної лінії в урочищі «Сміттєзвалище» в селищі Брошнів-Осада (Рожнятівський район). Угоду з обласним управлінням капітального будівництва підприємство підписало у вересні 2020 року, а роботи планують виконати до кінця 2021 року. Нагадаємо, нещодавно Івано-франківське підприємство «Полігон ТПВ», яке займається захороненням побутових відходів у селі Рибне, повідомило про те, що з 1 січня призупиняє приймати сміття через перезавантаження.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм